DE WERELD VAN AJAX In deze presentatiegids voor het seizoen 1995 - 1996 stelt Ajax zich met een bijzonder aureool voor. Namelijk als kampioen van Nederland (voor de 25e keer!), als de sportiefste club van Nederland én natuurlijk als winnaar van de Champions League, de kampioen van Europa. Het effect van het zo bijzondere voetbaljaar dat achter ons ligt is in alle geledingen merkbaar. Nationaal en internationaal verwierf Ajax zich een nog grotere uitstraling. Ajax als mondiaal voorbeeld, dat is iets om oprecht trots op te zijn. Die op magnifieke resultaten en mooi voetbal gebaseerde allure zorgt naast respect tevens voor een gezonde dosis sportieve rivaliteit. Het succes van Ajax werkt ook naar buiten toe (lees: naar de rivalen) inspirerend. Ajax is de "te kloppen ploeg" zoals dat in sportjargon heet en bewust van die wetenschap zal de club zich nog krachtiger, zelfbewuster en stijlvoller moeten manifesteren. Het betekent een extra uitdaging én inspiratiebron voor het team van trainer Louis van Gaal om de naam van Ajax in alle uithoeken van de wereld hoog te houden. De Ajax Presentatiegids 1995-1996 wenst zich gaarne te meten aan de klasse en de faam van het vlaggeschip van de vereniging. Het glorieuze verleden van onze club vermengt zich pijnloos met de successen van het heden en dat wordt in deze uitgave weerspiegeld. Naast een blik op de opvallende schatten die Ajax in de afgelopen 95 jaar veroverde, toont de presentatiegids de minder bekende, maar uiterst belangrijke kant van de club. Zoals het Ajax van "Voorland", synoniem voor de roemruchte jeugdopleiding en zoals de amateurafdeling; de geschiedenis en de toekomst van het Ajax-huis en vele andere zaken. De schat aan informatie is gelardeerd met fraai fotowerk en wijst de lezer de weg door die bijzondere wereld, de wereld van Ajax. David Endt PRESENTATIEGIDS AJAX'95/'96

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 5