AJAX 2 Nordin Wooter en Kiki Musampa speelden vorig seizoen veel samen in Ajax 2 en draafden gezamenlijk op in de slotfase van de competitiewedstrijd Ajax-Feyenoord. overgaan naar de vierde ronde. Ajax 2, dat wederom Herman Bosschieter als leider heeft, speelt zijn thuiswedstrijden voor de competitie in het Ajax-stadion en doet dat meestal op donderdagavond. Indien het eerste elftal op woensdagavond speelt, worden de insdagavondwedstrijden van Ajax 2 verplaatst naar de donderdagavond. De aanvangstijd is 19.30 uur en de belangstellenden hebben gratis toegang. Bovendien speelt Ajax 2 regelmatig wedstrijden tegen sterke clubs uit de hoogste afdeling der zaterdagamateurs om de zogenaamde UMBRO Challenge Cup. Deze duels worden ook op dinsdagavond gespeeld in het Ajax-stadion. Ajax 2 is, zoals te doen gebruikelijk, weer in een ander jasje gestoken. Niet dat het team in afwijkende kleuren speelt maar het elftal kent veel nieuwe gezichten. Ajax 2 is een laatste étappe op weg naar de top. Een doorgangshuis waar strenge eisen aan de spelers wordt gesteld. Het team, dat andermaal onder leiding staat van trainer Gerard van der Lem, is een mixture van zeer jonge voetballers (zij die regelrecht uit de A-junioren komen) en ervaren spelers die om welke reden dan ook geen basisplaats hebben in het eerste elftal. Een aantal voetballers die vorig seizoen regelmatig in Ajax 2 speelden, vonden inmiddels hun weg naar andere betaald voetbal organisaties. Zo vertrok Mendel Witzenhausen na vele jaren bij Ajax te hebben gespeeld naar VW en vond Clyde Wijnhard onderdak bij RKC. In vergelijking met vorige seizoen is er een kleine maar belangrijke koerswijziging aangebracht. Van der Lem heeft minder voetballers tot zijn beschikking maar de kwaliteit van deze spelers is gemiddeld hoger dan voorheen. De keuze voor kwaliteit wordt bepaald door het streven om alleen de beste voetballers op te leiden. De smalle selectie zal mogelijk wel eens voor personele problemen zorgen, maar gelukkig kan Van der Lem in dergelijke gevallen putten uit de jeugdelftallen. In het afgelopen seizoen wist Ajax 2 de landstitel niet te prolongeren. Sparta 2 toonde zich een geducht tegenstander en bleef Ajax nipt voor. Toch was het seizoen 1994-1995 een bijzonder jaar omdat het tweede elftal (verstevigd met ervaren krachten uit de a-selectie) furore maakte in het toernooi om de nationale beker, de Amstel Cup. Daarin bereikte Ajax 2 de kwartfinale. In een duel dat een turbulente voorgeschiedenis kende en ook een turbulent verloop had, dolf het tweede Fred Grim, tweede man achter Edwin van der Sar maar regelmatig spelend in Ajax 2. elftal het onderspit tegen FC Utrecht. Het gebeurde op dezelfde avond als waarop Ajax 1 zijn enige wedstrijd van het seizoen verloor en daardoor ook afscheid nam van het bekertoernooi. Niettemin plaatste Ajax 2 zich voor de Amstel Cup 1995-1996 zodat een nieuw bekeravontuur tot de mogelijkheden behoort. Om zich een plaats tussen de elite van het bekertoernooi te verwerven dient het zich via de voorronde te plaatsen voor het "echte" werk. Dat is geen eenvoudige opgave omdat naast amateurclub Hollandia ook de betaalde clubs Dordrecht '90 en Vitesse deel uitmaken van de groep waarvan de twee best geplaatste clubs PRESENTATIEGIDS AJAX '95 '96

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 159