AJACIEDEN IN De portrettengalerij van Ajax- internationals in de kleedkamergang van het Ajax-stadion is dit seizoen opnieuw met vier spelers uitgebreid. Michael Reiziger maakte zijn Oranje-debuut in Oslo tegen Noorwegen, Patrick Kluivert in Rotterdam tegen Tsjechië, Clarence Seedorf eveneens in Rotterdam tegen Luxemburg, en tenslotte verdedigde Edwin van der Sar in Minsk tegen de Witrussen het doel. Daarnaast breidden Blind, Frank en Ronald de Boer, Overmars, Davids en Van Vossen hun interlandtotaal uit. Van de ex-Ajacieden bereikte Aron Winter (thans spelend bij Lazio Roma) zijn 50e interland, waarmee hij althans op papier de meest ervaren international is. Johnny Bosman Anderlecht) en Johnny van 't Schip (Genoa) vierden een come-back, terwijl ook nog Rob Witschge (Feyenoord), Roy (Nottingham Forest), Bergkamp en Jonk (beiden Inter) namens het vaderland binnen de lijnen kwamen. Onderstaande lijst vermeldt alleen de spelers die in hun Ajax-tijd het Nederlands elftal haalden. Om die reden ontbreekt een aantal bekende namen: Jan Hassink, Cor van der Hart, Wim Bleyenberg, Frits Soetekouw, Jan Mulder, Willy Brokamp, Johnny Dusbaba, Wim Meutstege, Jan Everse, Wim Jansen en John van den Brom. Deze laatste lijst werd dit seizoen aanzienlijk uitgebreid: Youri Mulder (Schalke 04), Michael Mols (FC Twente), Glenn Helder (Vitesse), Frank Verlaat (Auxerre) en Michel Kreek (Padova) speelden eveneens ooit bij Ajax. Voor de goede orde tenslotte nog de vermelding, dat de in 1987 ongeldig verklaarde EK-kwalificatiewedstrijd tegen Cyprus wel bij de betreffende spelers is meegeteld, ofschoon de KNVB dit doorgaans niet doet. G.Rv Wim Anderiesen droeg maar liefst 46 keer als Ajacied het Oranje-shirt. De eerste keer dat Anderiesen voor het Nederlands Elftal speelde was op 13 juni 1926 in de wedstrijd Denemarken-Nederland. Johan Cruijff bracht het tot een totaal van 48 interlands. Daarvan speelde hij er 22 als Ajacied. Cruijff maakte in zijn interlandcarrière 33 doelpunten.

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 114