Met dit seizoen als -voorlopig- hoogtepunt. Op 28 november lonkt in Tokyo de wereldbeker en daarvóór bindt Ajax met Real Zaragoza de strijd om de Europese Supercup aan. Het gaat bij Ajax mede om de manier waarop het succes behaald wordt: volgens de Ajaxstijl. Daar hoort ook de Fair Play Cup bij. Ajax toonde zich de meest correcte club. Daarnaast scoorde Ajax het meest (106) en had het met Roda JC het minste aantal doelpunten tegen. Belangrijk is ook het goede supportersbeleid en een supportersvereniging met bijna vijftigduizend leden. Straks komt daar het nieuwe stadion bij. De tijd vliegt om want nog maar één seizoen en de verhuizing naar de Amsterdam Arena, waarbij best wat traantjes zullen vloeien, is een feit. Dan kan alleen nog maar met weemoed worden teruggedacht aan de kleinschalige gezelligheid in De Meer. Ook in de Amsterdam Arena zal het succes worden gecontinueerd, daar staat de Ajax-cultuur in al zijn geledingen borg voor. Bayern München Terugblikken is verleidelijk maar wij pakken de kroniek toch chronolgisch op en dat brengt ons enige weken terug, naar de halve finale in het Champions League toernooi, tegen Bayern München. "We zijn in vorm en dicht bij de finale maar dat betekent niet dat we het niet zouden kunnen verknallen", zo relativeerde Louis van Gaal de hosanna rond de club bij de tweede ontmoeting tegen Bayern München. Niemand leek rekening te houden met een negatief resultaat, ondanks de kwetsbare 0-0 stand na de eerste wedstrijd. Het leek even mis te gaan toen na de openingstreffer van Jari Litmanen Bayern langszij kwam. De vrees was van korte duur want Finidi George bracht Ajax met een geweldige knal vanaf twintig meter Ajax weer op voorsprong. Vervolgens daverde onze ploeg door naar een klinkende 5-2 zege én naar de Champions League finale. Ronald de Boer, Jari Litmanen en Mare Overmars maakten het publiek uitzinnig van vreugde. Er was ook opluchting nadat Danny Blind niet met "rood" maar met "geel" werd bestraft na een opzettelijke handsbal... De interpretatie van de Hongaarse scheidsrechter Puhl redde de finale voor Blind. Buiten de strijd op het veld om werd het contact tussen de Duitse kampioen en Ajax zo innig, dat president Franz Beckenbauer voorstelde een samenwerkingsverband met onze club te starten. Daarbij zou Ajax kunnen leren van het supportersbeleid van de Duitse club en Bayern het een en ander kunnen opsteken van de Ajax- jeugdopleiding. Weer Milan Ajax had de finale van de UEFA Champions League bereikt. Die zou op woensdag 24 mei in het Weense Ernst Happel Stadion worden gespeeld. Opnieuw tegen Milan. Een droomfinale én de derde confrontatie tussen beide clubs in dit seizoen. Bovendien betekende het dat Frank Rijkaard zijn internationale afscheid zou vieren tegen die andere club van zijn hart. "Een droomfinale is pas een droomfinale als je hem wint", sprak Rijkaard. Op zich juist, maar toch, wat zou dat een wedstrijd moeten worden. Zou het kunnen, drie keer op rij van Milan winnen? De Europa Cup-houder met een enorme dosis aan ervaring en routine die bij dergelijke wedstrijden van doorslaggevende betekenis kunnen zijn. De spanning was meteen na de halve finale voelbaar. En langzaam maar zeker kwam de finale-gekte op gang. Vrijwel elke Ajacied kwam tussen 19 april en 24 mei ergens aan het woord. De televisie benutte haar kracht optimaal en liet regelmatig de prachtige beelden van weleer uit de jaren zeventig zien en liet de helden van toen aan het woord. Ook de jacht op kaartjes voor de finale brak los. Gezien het beperkte aantal plaatsbewijzen dat Ajax (maar ook Milan) kreeg toegewezen, moesten veel supporters teleurgesteld worden. AJAX MAGAZINE JUNI/JULI 1995 9

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 9