Wat een feest Kroniek doorTijn Middendorp foto's Louis van de Vuurst Ongeslagen winnaar van de Champions League en ongeslagen kampioen van Nederland. Ajax schreef in de afgelopen maanden historie en de faam van onze club straalde naar alle uithoeken op deze aardbol. Het succes in Wenen was groots en indrukwekkend, evenals het feest in Amsterdam en het afscheid van Frank Rijkaard. Vierendertig wedstrijden ongeslagen in de vaderlandse competitie betekent een record in het Nederlandse betaald voetbal. Niet in de hele voetbalhistorie want in 1919 behaalde Ajax ook ongeslagen de titel, zij het dat de competitie toen dertig duels telde. De zeven punten voorsprong op Roda JC is aanzienlijk maar geen record. De traditionele concurrentie beet dit seizoen diep in het stof, al leed Ajax het enige verlies in dit seizoen in de Amstel Cup tegen Feyenoord. "Achteraf maar goed ook", zou Louis van Gaal veel later zeggen, "Want er waren toch geen data meer om nog meer wedstrijden te spelen". Het minpuntje stond in de schaduw van het enorme succes in de competitie en in de Champions League, kampioen van Nederland, kampioen van Europa! Ook het zaterdagelftal Er viel nog meer te vieren in de vereniging. Zo zag Ajax Zaterdag 1 kans om via de achterdeur te promoveren naar de hoogste klasse in het amateurvoetbal. Alle selectie elftallen in de jeugd werden kampioen waarbij de Al, door als eerste te eindigen in de competitie en de BI door een beslissingswedstrijd tegen Feyenoord met een 2-0 te winnen, de landstitels veroverden. Het ging allemaal uitstekend in de afgelopen zes jaar. Op financieel, commercieel en sportief gebied. li AmsU'rdftm 8 AJAX MAGAZINE JUNI/JULI 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 8