Woensdag 24 mei 1995 Ajax - Milan 1-0 Ernst Happelstadion, Wenen 49.500 Ion Craciunescu Van der Sar; Reiziger, Blind, Rijkaard, Frank de Boer; Seedorf (53. Kanu), Litmanen (69. Kluivert), Davids; Finidi, Ronald de Boer, O vermars, Louis van Gaal Rossi; Panucci, Costacurta, Baresi, Maldini; Donadoni, Desailly, Albertini,Boban (87. Lentini); Simone, Massaro (90. Eranio). Fabio Capello 86. I - 0 Kluivert Scheidsrechter: Ajax: Trainer: Milan: Trainer: Scoreverloop: Bijzonderheden Ajax wint voor de vierde keer in zijn historie de Europa Cup voor Landskampioenen. Ajax wordt in het Ernst Happelstadion gesteund door ongeveer 20.000 meegereisde supporters. Marc Overmars en Danny Blind krijgen van de Roemeense arbiter Craciunescu de gele kaart. Bij Milan haakt sterspeler Dejan Savicevic kort voor de wedstrijd definitief af vanwege een spierblessure. Daniele Massaro is zijn vervanger. Door de Champions League te winnen hoeft Ajax in het volgende seizoen geen plaatsingswedstrijden voor het toernooi te spelen. Commentaar Louis van Gaal: "In de rust zijn er harde woorden gevallen. Wanneer je een heel seizoen goed speelt, mag je dat niet in drie kwartier verknallen. Wij hadden het geluk dat Milan niet scoorde. Die ploeg dwong op basis van agressie veel af. ik ben in de rust kwaad geworden. Ik heb wat tactische wijzigingen doorgevoerd door Rijkaard wat verder terug te halen. Daarna stond het echte Ajax weer op en wist ik zeker dat wij zouden winnen." Frank Rijkaard (op het veld): "Ik heb 'm, ik heb 'm. De derde cup, ik heb 'mf Patrick Kluivert: "Ik blijf nog twee jaar bij Ajax. Nobody can buy me. Dat beloof ik. En nu ga ik lekker slapen."

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 68