5. 6. Feyenoord-Ajax Bijzonderheden Ajax-FC Twente Bijzonderheden In samenspraak met Feyenoord en de KNVB kan de wedstrijd op de ongebruikelijke donderdagavond in plaats van op zondag 21 mei worden gespeeld. Hiermee krijgt Ajax wat ruimte om zich voor te bereiden op de Champions League finale. Bij Ajax zit Gerard van der Lem als coach op de bank. Louis van Gaal verblijft in Italië waar hij op dezelfde avond Napoli - Milan volgt. Ook bij Feyenoord leidt de assistent trainer het elftal. Geert Meyer neemt de honneurs voor de zieke Wim van Hanegem waar. Frank Rijkaard en Patrick Kluivert zijn geblesseerd. Finidi, Ronald de Boer, Edwin van der Sar en Jari Litmanen krijgen rust. Fred Grim speelt zijn eerste officiële wedstrijd voor Ajax. Arbiter Dick jol bestraft Feyenoord-speler Orlando Trustfull met een gele kaart. Kanu's eerste doelpunt betekent het honderdste Ajax-doelpunt in de competitie 1994 - 1995. Commentaar Fred Grim: Afgelopen maandag, in de nabespreking van de kampioenswedstrijd tegen Volendam, liet de trainer weten dat ik tegen Feyenoord zou spelen. Ik verdiende dat volgens hem vanwege mijn inzet in het tweede en mijn positieve bijdrage bij het eerste elftal." Ook op de laatste dag van de competitie blijft Ajax ongeslagen. Het gebeurde nooit eerder in het betaald voetbal dat een club een volledige competitie ongeslagen bleef. Voor de wedstrijd wordt er een minuut stilte in acht genomen ter nagedachtenis van ex FC Twente coryfee Epi Drost die een dag eerder is overleden. Na een overtreding op de doorgebroken Finidi wordt Twente-verdediger Ruud Kool uit het veld gestuurd. Danny Blind wordt bestraft met een gele kaart. De wedstrijd staat vooral in het teken van het afscheid van Frank Rijkaard. Een kwartier voor het einde van het duel krijgt hij een publiekswissel. Na de wedstrijd keert Rijkaard terug op het veld om zijn publiek vaarwel te zwaaien. Na een knallende vuurwerkhulde maakt hij een ereronde. Daarop volgt een tweede ereronde van de voltallige selectie, met de Europa Cup. Zo presenteerde het Ajax-elftal zich voor de topper in De Kuip, mèt onder anderen Fred Grim, die zijn eerste officiële wedstrijd voor Ajax speelde in deze met 5-0 gewonnen wedstrijd. Daags na de wedstrijd wordt Frank Rijkaard tijdens het feest van de Ajax Supportersclub door de KNVB\ onderscheiden met het bondsridderschap. Ook wordt Rijkaard door de supporters gekozen tot Ajacied van het Jaar. Commentaar Frank Rijkaard: "Nu mijn afscheid een feit is, rest mij een gevoel van dankbaarheid naar de fantastische spelersgroep, de trainers, de begeleiding en Sjaak Wolfs; dankbaarheid naar de supporters, de mensen die elke week weer naar het stadion komen en waar wij als Ajax en ik als speler zoveel steun heb gekregen. Nogmaals bedankt, het ga u allen goed!" AJAX MAGAZINE J U NI/JULI 1995 67

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 67