Euforie en bezinning Van de redactie Kampioen van Nederland en kampioen van Europa! Het is nog niet zo heel lang geleden dat er met stelligheid werd beweerd dat Ajax zich nooit meer met de absolute top van Europa zou kunnen meten. Met gedrevenheid, keihard werken en zelfbewustzijn is dat denken weggepoetst. Amsterdam en Nederland wentelden zich in de euforie die ontstond na het veroveren van de belangrijkste Europese bokaal voor clubteams. Een nieuwe generatie grote voetballers trad in de gouden voetsporen van de kanjers uit de zestiger en zeventiger jaren. Samen vormen zij die geweldige Ajax-familie en samen mogen zij trots zijn deel uit te maken van die familie. Uiteraard weerspiegelt dit Ajax Magazine 8 de ongebreidelde feestvreugde waartoe landskampioenschap en Europa Cup leidden. In de vorige uitgave spraken wij de hoop uit dat het Ajax Magazine nummer 8 een historisch nummer zou worden. Welnu, een historisch nummer is het! Gevolg is dat een aantal vaste items plaats hebben moeten maken voor feestelijke rubrieken. Omdat de ontroering, de vreugde en winnaarsgevoel zelden door het geschreven woord juist wordt weergegeven, is het in dit Magazine vooral de fotografie die spreekt. Louis van de Vuurst zat aan de zijlijn en begaf zich onder de spelers en schoot tientallen filmrollen vol met aktie en emotie. Wanda Tuerlinckx legde op haar eigen indringende wijze de sentimenten van de supporters vast tijdens hun verblijf in Wenen. Beter dan ooit wordt duidelijk hoe dicht spelers en publiek bij elkaar stonden, dat zij elkaar de hand reikten en samen kampioen werden. De uitkomst is een bewaarnummer dat zijn weerga niet kent. En dat hoort zo wanneer er een seizoen vol superlatieven is afgesloten. Dit laatste Ajax Magazine van het glorieuze seizoen 1994 - 1995 is ook een beginpunt. Over enkele maanden start er een nieuwe competitie, een nieuw bekertoenooi, een nieuwe Champions League. De euforie van het succes mag niet tot hooghartigheid of zelfingenomenheid leiden. Het volgend seizoen zal moeilijker worden dan ooit, juist vanwege het fantastische succesjaar dat achter ons ligt. De geschiedenis leert dat na de loftuitingen het oog van de kritiek scherper dan ooit op Ajax zal worden gericht. De tegenstanders op het veld zullen nog meer weerstand bieden. Dat hoort erbij en met die wetenschap op zak zal Ajax zich er niet door laten verrassen. Het gaat er om stijlvol en intelligent met de nieuwe druk om te gaan en te laten zien dat de club voor zijn taak berekend is. Terugbladeren in de successtory van het afgelopen seizoen en her- genieten van de prachtige momenten uit het seizoen 1994 -1995 kan altijd. Bijvoorbeeld met het Ajax Magazine in de hand. Maar in de overbrugging naar de volgende voetbaljaargang moet er naast het feestelijke gevoel ook plaats zijn voor bezinning op het volgende avontuur. David F.ndt AJAX MAGAZINE JUNI/JUL11995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 5