moment zijn eigen gedachten, zijn eigen emoties. Sommigen zoeken op de tribune naar hun dierbaren, anderen kijken strak naar het gras en zien de eerste balcontacten al passeren. De eerste helft heeft alles wat Ajax is het benauwd. O martelgang die finale heet. Het Ajax-elan wordt door het agressieve en technisch sterke Milan gesmoord. Er wordt veel balverlies geleden, meer dan normaal, want Ajax is, kijk de statistieken er maar op na, de club die verreweg het meeste balbezit had tussen de eerste wedstrijd in september en de laatste halve finale tegen Bayern. Inderdaad, Milan heeft geleerd van de eerdere nederlagen en dwingt Ajax tot oplossingen die niet des Ajax zijn. Jari Litmanen komt niet aan zijn snelle, geraffineerde spel toe tegen de atleet Desailly. En Clarence Seedorf s spreekwoordelijke kalmte lijkt vervlogen te zijn. Milan toont zich sterker en de onzekerheid druppelt ook het Ajax-legioen binnen. Zou de derde keer fataal worden? In de rust klotsen verbale golven door de Ajax-kleedkamer. Louis van Gaal wisselt niet maar hij heeft zijn mannen er van doordrongen dat een prachtig seizoen niet door een misstap mag vervliegen. Na de hervatting toont Ajax iets meer van het ware gezicht. Bij het verstrijken van de minuten kantelt de balans van het Milan- voordeel naar evenwichtigheid. En nadat Van Gaal Seedorf uit de ploeg heeft gehaald ten faveure van Kanu (Ronald de Boer gaat rechts op het middenveld spelen en Kanu posteert zich in de punt AJAX MAGAZINE JUNI/JULI 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 45