Price Waterhouse topspeler 'Big Six' Strategische koers werpt ook in Nederland vruchten af De van oorsprong Engelse organisatie van accountants en belasting adviseurs Price Waterhouse heeft - ondanks haar eminente reputatie in het buitenland - publiekelijk altijd een bescheiden rol gespeeld op de Nederlandse markt. Zonder op de voorgrond te treden, heeft Price Waterhouse haar positie de laatste jaren versterkt. Met haar rol van Trustee tijdens de beursgang van KPN heeft Price Waterhouse eens te meer bewezen een zeer belangrijke rol te spelen binnen de Nederlandse financiële wereld. Bijgaand een profiel van een beschei den topspeler. EXPERTISE Price Waterhouse is al meer dan 75 jaar in Nederland gevestigd en biedt binnen de kantoren in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Eindhoven en Deventer werk aan zo'n 600 mensen. Belastingadvies is altijd een sterke pei ler geweest. Accountancy breidt zich sneller uit dan verwacht. Ook de groei van manage ment consultancy en corporate finance is aanzienlijk. Beide disciplines opere ren op selectief niveau binnen het Nederlandse en internationale bedrijfs leven. Price Waterhouse verwacht over drie jaar naar 800 mensen te groeien. NAAMSBEKENDHEID "Onze naam en faam dringt ook in Nederland goed door. Toch is het ver bazingwekkend dat de naamsbekend heid van Price Waterhouse nog relatief laag is", zegt Bart Koolstra, partner van het kantoor in Amsterdam. "Wij vinden persoonlijk dat nog te weinig mensen weten wat wij doen, maar we zijn actief bezig daar verandering in te brengen. Als onderdeel van de Europese maat schap willen we onze positie in Nederland versterken. Kortom: met internationaal opererende Nederlandse bedrijven als cliënt. Die ontwikkeling is inmiddels in gang gezet en de resultaten zijn zonder meer bemoedigend. Dat wij alleen maar voor buitenlandse multinationals ope reren, berust dus op een misverstand." NIET DE EERSTE DE BESTE "Als we naar vele van onze huidige Bart Koolstra: "Op weg naar sterke groei in Nederland. Nederlandse cliënten kijken, dan zijn dat niet de eerste de beste. Het gaat om grote en middelgrote bedrijven met ambities, groeipotentieel en een inter nationale actieradius. Daar kunnen we onze krachten kwijt. De partners van Price Waterhouse in Nederland zijn zeer ervaren en hante ren veelal een onorthodoxe aanpak en een creatieve werkwijze. De groei van Price Waterhouse, die zij samen met de andere medewerkers zullen realiseren, verstevigt de integra le dienstverlening aan onze cliënten." Internationaal opereert Price Waterhouse in 118 landen en kan een groot aantal bedrijven van de Fortune Top 100 rekenen tot haar opdrachtge vers. DE KRACHT VAN KENNIS Price Waterhouse heeft de laatste vijf jaar enorm geïnvesteerd in haar com puternetwerk. Hierdoor kan lokale en internationale kennis optimaal worden aangewend ten behoeve van de opdrachtgevers. Cliënten zijn veelal zelf op dit netwerk aangesloten. Bart Koolstra: "Dit verhoogt het resul taat van onze gezamenlijke inspan ning, stelt ons in staat om efficiënt (en concurrerend) te werken en te antici peren op kansen en bedreigingen voor onze cliënten. Lokale vakkennis is van eminent belang maar niet meer voldoende. Het komt steeds vaker voor dat opdracht gevers vragen om toegang tot mondia le ontwikkelingen. Overigens is dit de beste manier om onze concurrentie voor te blijven". NIEUWE OPDRACHTGEVERS De gedrevenheid van de organisatie heeft zich vertaald in nieuwe cliënten en opdrachten. Zo was Price Waterhouse als Trustee betrokken bij de recente beursgang van KPN en ver wierf het bedrijf naast een aantal grote lokale opdrachtgevers tevens grote projecten op diverse ministeries. Het nieuwe kantoor in Eindhoven heeft inmiddels een stevige basis in Zuid- Nederland. CAMPAGNE Deze positieve ontwikkelingen werken door in de organisatie. Zonder te spre ken van een complete metamorfose zijn er zonder meer veranderingen te bespeuren. Bart Koolstra: "Ik zie andere mensen om mij heen. Collega's die trots zijn op onze klanten en op onze eigen club. Ik ben blij dat ze zelfverzekerd zijn en tegelijkertijd met beide benen op de grond staan. Dat is ook terug te zien in onze campagne die in oktober '94 van start is gegaan en waarin onze opdrachtgevers de hoofdrol spelen: Wij Krijgen De Klanten Die Wij Verdienen.

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 26