onberekenbaar, toverachtig? En iedereen erkent het belang van wisselspelers (luxe wisselspelers) als John van den Brom, Peter van Vossen, Tarik Oulida, Winston Bogarde. De jonge garde die vertegenwoordigd werd door Nordin Wooter en Kiki Musampa. En wat te denken van Fred Grim, hoofdrolspeler in De Kuip... Echt, het is de optelsom van al die klassespelers die de werkelijke waarde bepaalt en die de enige echte uitblinker van het seizoen oplevert: het hele team. U miste een naam in de voorgaande opsomming? Die van Frank Rijkaard? U heeft gelijk. Deze man verdient een speciaal woord, al worden er in dit Ajax Magazine meerdere en zeer speciale woorden aan zijn persoon gewijd. Frank Rijkaard speelde zijn laatste seizoen op topniveau. Hij liet meer dan alles zien. Wij kenden zijn technische en tactische kwaliteiten, wij wisten dat zijn persoonlijkheid invloed had op het gehele elftal, dat hij zijn medespelers beter kon laten spelen door zelf op de achtergrond te blijven en te coachen en dat zijn fysieke kracht een belangrijk wapen was. Maar Frank Rijkaard toonde meer. Hij liet zien dat de jaren zijn eerzucht niet hadden aangevreten. In tegendeel, hij was hongeriger dan ooit. Zijn seizoen eindigde als een mooi sprookje. Niemand had zo'n slotaccoord van een al meesterlijke carrière kunnen componeren. Het kampioenschap van Nederland, de Champions League. En tot slot dat ontroerende feest, gevat in de '-■sstwvyil*»,., AJAX MAGAZINE JUNI/JULI 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 25