Daarom is de angst van sommige clubs in Nederland, dat wij de Nederlandse markt wel eens zouden kunnen gaan afstropen, volstrekt ongegrond. U heeft daar in de media een en ander over kunnen lezen en de onderlinge vergaderingen van de andere clubs, zonder wat zij de Top 3 noemen, hebben er toe geleid dat Ajax, Feyenoord en PSV inmiddels ook maar eens bij elkaar zijn gaan zitten. Het werd een constructief en prettig gesprek, waardoor onze onderlinge verhoudingen enorm zijn verbeterd. Wij zijn gedrieën onder meer van mening, dat wilde vergaderingen tot ongewenste groepsvorming leidt en dat zulks niet in het belang van het betaald voetbal in het algemeen is. Wij laten ons echter de kaas niet van het brood eten en zullen indien nodig dan ook zeer zeker gezamenlijk front vormen. Meer mogelijkheden met Cotass Wij hopen dat u gebruik zult maken van de mogelijkheid om nu reeds een seizoenkaart voor het nieuwe stadion te reserveren.. Het geeft u de zekerheid over een goede plaats en wij hebben daardoor genoeg tijd om alles ordentelijk te regelen. Op 31 mei is tijdens een persconferentie te Hoofddorp het COTASS systeem officieel gepresenteerd. Ik ben verheugd dat het per 1 juli 1995 van start gaat want het geeft ons de gelegenheid goed bij te houden wie er naar bepaalde wedstrijden gaan, zodat wij een eerlijk systeem voor het verdelen van kaartjes voor belangrijke wedstrijden kunnen opzetten. U weet het toch nog? Met uw seizoenkaart, of indien u die niet heeft met uw clubcard, kunt u bij veertienhonderd verkooppunten van de Staatsloterij -zogenaamde SENS service points- een kaartje kopen voor thuis- en uitwedstrijden van Ajax en alle andere clubs uit de PTT Telecompetitie. Zo'n clubcard kost tien gulden voor twee seizoenen (leden van de Ajax Supportersvereniging zijn atomatisch clubcardhouder) en die kaart bespaart u de reis naar het Ajax-stadion of de porti (aangetekend) die wij u voorheen voor het opsturen van kaartjes berekenen. Seizoenkaarthouders en leden van de Ajax Supportersvereniging genieten bovendien voorrang bij de voorverkoop. Binnenkort wordt u uitvoerig geïnformeerd over alle mogelijkheden. Foto Links: Een mooi gebaar van de Ajax-selectie aan het slot van de laatste wedstrijd van het seizoen: met een buiging wordt het hooggeëerde publiek bedankt voor de steun in het afgelopen seizoen 1994-1995. Foto: Louis van de Vuurst doordat hun kraam werd vernield, er zijn bedrijven gedupeerd omdat hun etalages werden ingeslagen; ik zal u de andere voorbeelden maar besparen. Ik schaam mij diep! U zult binnenkort vernemen dat wij tegen een aantal personen keiharde maatregelen hebben genomen door ze VOOR HUN LEVEN van het bezoeken van onze wedstrijden uit te sluiten. Bij Manchester United en Bayern Munchen worden dergelijke sancties al jaren gehanteerd, bij Ajax moet het dan ook maar. Mijn vriendelijke verzoeken in dit blad alsmede mijn appèl tijdens persoonlijke gesprekken, gevolgd door even vriendelijk gestelde waarschuwingen, zijn kennelijk door sommigen als lachwekkend afgedaan omdat wij toch geen maatregelen zouden kunnen treffen. Welnu, dat is een vergissing en dat zal weldra blijken. Ik ga er echter van uit dat de echte Ajacied mij zal steunen in mijn poging er voor te zorgen dat onze club door het wangedrag van een kleine groep personen niet teruggeworpen zal worden. Niet in de laatste plaats omdat die echte Ajacied de daardoor ontstane beperkende maatregelen bij uitwedstrijden voortdurend aan den lijve ondervindt. Foto: Louis van de Vuurst Schaamte en maatregelen Ondanks alle vrolijkheid van de laatste weken erger ik mij enorm aan het gedrag van sommige personen die zich Ajax supporter menen te mogen noemen. De schandalige plunderpartijen tijdens de feestelijkheden op het Leidseplein, in de nacht waarin we de cup wonnen, werpt een smet op de naam Ajax. Er zijn argeloze voorbijgangers gewond geraakt, er zijn mensen brodeloos gemaakt Ik wens u allen een prettige vakantie toe en hoop velen van u op 11 augustus tijdens onze Open Dag te mogen begroeten. Michael van Praag Voorzitter AJAX MAGAZINE JUNI/JULI 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 19