Ongeslagen kampioen worden van Nederland is op zich al een prachtige prestatie. Voeg daarbij de winst van de Champions League-finale, waardoor wij ongeslagen kampioen van Europa werden... Ik lees bovenstaande regels een paar keer over. Je schrijft het alsof het de gewoonste zaak van de wereld is. Maar dan dringt het weer tot je door wat voor een fantastisch seizoen wij hebben meegemaakt. Onze voltallige selectie, onder leiding van onze technische en medische staf en onder leiding van de zo bijzondere Louis van Gaal, heeft Ajax teruggebracht op het niveau waar ik hoopte dat we het weer zouden bereiken: de Europese top! De afgelopen zes jaar, waarin wij drie keer kampioen werden, een keer de KNVB-beker wonnen, de UEFA-Cup mee naar Amsterdam namen en nu een plaats voor de Europa Cup voor Landskampioenen in de prijzenkast moeten vrijmaken, bevestigen dat. Ik durf de stelling aan dat men naast de eerbied voor de successen uit de zeventiger jaren, nu met hetzelfde respect over het Ajax van vandaag spreekt en dat dit belangrijk is voor de uitstraling van onze club. Ajacieden, van harte gefeliciteerd met uw club. Het was mooi, heel mooi. Ik dank u voor uw steun in dit seizoen. Ik dank onze sponsors, zonder wie dit alles onmogelijk is. Ik dank alle medewerkers van Ajax en alle vrijwilligers die op verschillende niveau's hun steentje tot het succes hebben bijgedragen. Ik dank onze stewards, de leden van het supportersbegeleidingsteam van de Amsterdamse politie, de korpsleiding, het gemeentebestuur en hun beleidsmedewerkers, die nimmer wedstrijden verbieden of uitstellen en zonder wie de intocht in Amsterdam niet mogelijk zou zijn geweest, het bestuur van de Ajax Supportersvereniging... Ik dank bovenal u, hooggeëerd publiek. U was fantastisch. U was er altijd. Sommigen onder u zaten 36 uur in een bus naar Split, anderen reisden op een koude winteravond mee naar Roda JC. Uw huldigingen op het Leidseplein en het Museumplein, tijdens de rondvaart. Uw "we are the champions", uw "herdertjes", de wijze waarop u afscheid nam van Frank Rijkaard... Kortom, de Europa Cup is ook van u, het is onze cup. Wij hopen op uw ondersteuning te kunnen blijven rekenen, want aan de top komen is moeilijk, er te blijven is nog veel moeilijker. Gezamelijk front Onze Al en BI werden kampioen van Nederland. Ik gebruik hen als voorbeeld omdat onze jeugd met kop en schouders boven de anderen uitsteekt en juist dat aspect dwingt respect afin heel Europa, nee, in heel de wereld. Ajax is geen "koopclub". Wij leiden zelf op en dat zal altijd zo blijven. Dat maakt het resultaat van dit seizoen zo bewonderenswaardig en Ajax wint daardoor zoveel aan sympathie, dat kan ik u verzekeren. 18 AJAX MAGAZINE JUNI/JULI 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 18