uiteindelijk won Ajax met 5-3. En winnen van PSV is nooit onprettig. Het toernooi in Brainois-le werd niet gewonnen. In de wedstrijd om de derde en vierde plaats werd Dublin met 6-2 aan de kant gezet. Dat was mooi, maar de halve finale was daarmee nog niet vergeten. Van Charleroi werd met 2-1 verloren. Drie spelers van de D1 van dit jaar zijn volgend jaar geen Ajacied meer, althans niet volgens de ledenlijst. Dat was natuurlijk ook geen pretje voor de betreffende spelers. "Het is erg voor ze," zegt Andriese, "maar dit is ook voor hen waarschijnlijk de beste beslissing. Hoe teleurgesteld ze ook waren, ze zullen ontdekken dat de voetbalwereld groter is dan Ajax. Succes kunnen ze nog genoeg meemaken. Alleen, het zal bij een andere club moeten gebeuren. Maar dat succes wensen wij ze absoluut, dat spreekt voor zich." De C-junioren De C2 is tweede geworden. Lange tijd had Ajax het kampioenschap in eigen hand, maar op het laatst van de competitie werden toch punten verspeeld. Zoals een voetbalwet voorschrijft word je tegen de kleintjes kampioen en niet tegen de toppers. Zo werd van de latere kampioen Abcoude drie keer gewonnen dit seizoen. Twee keer in de competitie en een keer op een toernooi bij Abcoude zelf. En dus hebben leider Wim Stuut en trainer Henny de Regt last van een kater. In de toernooien ging het wel goed. Het toernooi bij Abcoude werd gewonnen. Bij AFC werd de C2 derde, op zich al knap, want bijvoorbeeld tegen PSV Cl werd met 0-0 gelijk gespeeld. Het toernooi bij DWV werd met mooi en goed voetbal gewonnen. In de toernooien ging het dus beter dan in de competitie. Toeval of niet, bij die toernooien deden drie nieuwe spelers mee. Zij komen vanaf het begin van het volgende seizoen vier afvallers vervangen. Drie van de vier spelers die weg moeten bij Ajax waren er tijdens die toernooien al niet meer bij. Dat was niet op verzoek van Ajax, maar eigen keus. Voor die afvallers was het natuurlijk een hard gelag. Leider Wim Stuut rekent het tot de vervelendste momenten die hij ieder jaar bij Ajax doormaakt. "Voor mij, en ook voor trainer Henny de Regt, is het bijna net zo moeilijk als voor die jongens zelf. Twee wisten het al, die hielden er al ernstig rekening mee. Maar die andere twee keken je aan het begin van het beoordelingsgesprek nog heel onbevangen aan. Dan moet je ze het bikkelharde nieuws vertellen en dan zie je zo de tranen in die ogen schieten. Dat gaatje door merg en been. Maar ja, het kan niet anders. Zo gaat het bij Ajax al sinds mensenheugenis." De Cl is uiteindelijk toch niet gedegradeerd uit de B-junioren competitie. Het hele seizoen leek dat onafwendbaar maar trainer Henny de Regt heeft het vertrouwen nooit verloren. De Regt werd geholpen door de matige prestaties van DWV en Zaanlandia. Met Pasen moest de Cl de beslissende wedstrijd spelen tegen DWV. Met rust stond het 1-1, maar Ajax was veel sterker. In de tweede helft tegen DWV kwam al snel de opluchting. Het werd 2-1 en 3-1. Ajax handhaafde zich in de op een na hoogste B- junioren competitie. In de Top 6-competitie waar de Cl aan meedeed, ging het beter. Uiteindelijk werd de ploeg van Henny de Regt en leider Jan van Eijden daarin tweede. Maar ook in die speelronde was wisselvalligheid troef en had Ajax een vervelend lange kaart. En daarmee kwam een wonderlijk seizoen ten einde. Voor vier jongens betekent dat ook het einde van hun Ajax-loopbaan, want ook bij de Cl zullen vier jongens het veld moeten ruimen. De rest van het elftal schuift door naar de B2. Daarin wordt het relatief makkelijker, want dan kan er eindelijk weer tegen leeftijdsgenoten worden gespeeld. De B-junioren De B2 werd met de nodige scepsis bekeken. Maar uiteindelijk kan er toch sprake zijn van enige tevredenheid. Op de valreep heeft de ploeg van trainer Heini Otto en leider Cor van Eijden zich een plaats kunnen veroveren in de eerste klasse van de landelijke B-junioren competitie, dezelfde afdeling als waarin de BI speelt. In de laatste wedstrijd tegen Purmersteijn werd het kampioenschap binnengehaald. Daarvoor werd Purmersteijn hartelijk bedankt. Niet alleen stonden de noorderburen toe dat Ajax met 8-1 won, maar daarbij had Purmersteijn twee weken eerder ook al van UVS gewonnen, waardoor Ajax plotseling terug was in de race. De B2 eindigt zo toch met goede rapportcijfers: 36 uit 22, met een doelsaldo van 90 voor en 16 tegen. Tegen het einde van het seizoen ging het beter dan daarvoor. Cor van Eijden: "Ik heb het idee dat naarmate het seizoen langer duurde steeds meer spelers hun groeistuip te boven kwamen. De motoriek en de snelheid zag je bij sommige spelers plotseling terugkomen." Van Eijden denkt dat de meeste jongens de overstap wel aankunnen naar de BI. Voor twee spelers waren de verwachtingen wat somberder. Zij moeten weg. Van Eijden hoopt wel dat er in de komende jaren iets ten positieve zal veranderen ten aanzien van de beleving van de jongens. "Het is een idioot rustige groep. Daar begrijp je werkelijk helemaal niets van. Het kampioenschap werd ook met een verbazingwekkende ingetogenheid gevierd." De BI was al kampioen. Dat feest is al bijna weer vergeten. De overmacht was enorm. Ook de landelijke finale werd gewonnen. Sportclub Feyenoord werd met 2-0 verslagen, maar ook dat was geen verrassing. Volgens leider Rolf Grootenboer was het een typische finale: slecht voetbal van beide kanten, maar wel veel strijd en inzet. "Ajax ging per ongeluk meedoen met het spel van Feyenoord. Lange halen en een rommelige opbouw. Er werd vergeten dat Ajax van achteruit opbouwt, beginnend bij de keeper, maar het leek de eerste helft in Wenen wel. Ajax verloor zich in de strijd en in het ondoordachte aanvalsspel. Maar daarin zijn die Rotterdammers nu eenmaal beter. Pas in de tweede helft werd het spel wat rustiger. Waarschijnlijk waren ze toch nog gespannen voor die wedstrijd." Het belangrijkste toernooi waar de B1 aan deelnam was dat in het Noordfranse Corbie. Het was een A-junioren toernooi met niet de minste clubs: Sporting Lissabon, Paris Saint Germain en Marseille. Uiteindelijk werd Ajax achtste, hetgeen geen redelijke prestatie genoemd kan worden. Volgens Grootenboer kwam Ajax AJAX MAGAZINE JUNI/JULI 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 113