Slotsommen Jeugdoverzicht door Raymond Bouwman foto's Louis van de Vuurst Serene vakantierust omhelst Voorland. Even geen voetbal, geen jonge benen die de weg naar de top zoeken, maar velden zonder doelen. Het is ook een goede periode om de laatste schermutselingen van de Ajax-jeugd in het voorbije seizoen onder de loupe te nemen. E-junioren De E2 feliciteert De Spartaan. Zelfs al zouden de geruchten waar zijn dat die club tegen de reglementen in D'tjes heeft opgesteld, dan nog wordt het van harte geluk gewenst met het behaalde kampioenschap. Zeker is dat het verhaal dat sommige Spartanen op de brommer naar de wedstrijd kwamen, op een misverstand berust. De E2 van Ajax is geen kampioen geworden; heeft de beker niet gewonnen, maar toch zijn leider Edwin Kortlevers en trainer Patrick Ladru tevreden over de verrichtingen der jongste Ajacieden. "In één jaar zijn ze van niks Ajacied geworden," zegt Kortlevers. "In het veld gaat nog lang niet alles goed, maar ze hebben wel al perfect in hun hoofd zitten hoe ze moeten spelen op de verschillende posities. Ze weten al alles over inschuiven, breedhouden en opkomen over de vleugels. Als je ze voor de wedstrijd, in de rust of na afloop vraagt hoe het in elkaar zit, kunnen ze het feilloos op het bord uittekenen. Daar sta je echt van te kijken." In de wedstrijd lukt het soms heel aardig om de theoretische kennis te ontwijken. Een krijtje, of watervaste stift laat zich ook heel wat makkelijker sturen dan de jongemannenbenen. De resultaten waren wisselvallig als het weer in oktober, met een derde plaats op de eindrangschikking als resültaat. Volgens Kortlevers heeft dat met de extreem jonge leeftijd te maken van de selectie. De spelers zijn nog jonger gescout dan voorgaande jaren. Normaal gesproken begint het vanaf januari te lopen. Nu was het pas in april. Met als modelvoorbeeld Zeeburgia-uit. Dat was een wedstrijd waarbij de mensen aan de lijn hun vingers stonden af te likken. Het werd 1 -0 voor Ajax, 1 -12-12-2 en tenslotte toch 3-2 voor Ajax. Het voetbal was de perfectie in het klein. Ook van Zeeburgia, want dat voetbalde eveneens vanuit het optimisme en de creativiteit. Daar zagen Ladru en Kortlevers alles te voorschijn komen wat ze gedurende het jaar met zoveel zorg in de mini-torsen hadden verstopt. Het eerste halve jaar ging dat alleen maar spelenderwijs, zonder een directe tegenprestatie van de jongst-junioren te verlangen. Maar na een half seizoen werd de druk iets opgevoerd en kregen ze soms - heel voorzichtig en pedagogisch uiterst 110 AJAX MAGAZINE JUNI/JULI 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 110