het duel de beslissende tweede treffer binnen tikte. De eerste goal kwam, viel reeds in de eerste helft en stond ook al op zijn naam. Door dit resultaat eindigde ons team dus op de tweede plaats met 31 punten uit 22 duels, vier meer dat V V. In de allesbeslissende duels voor de nacompetitie startten wij tegen -weer- V V. Deze confrontatie liep enigszins anders. Ajax was veel sterker maar onze voorhoede was niet in staat het krachtsverschil in doelpunten uit te drukken. De achterhoede bleef daarentegen vrij eenvoudig overeind en dat betekende, dat de stand na negentig minuten spelen nog steeds 0-0 was. Ook in de wedstrijd tegen HCSC in Den Helder was Ajax de betere ploeg, en weer was het benutten van de gecreëerde kansen het manco. Daardoor was de stand bij rust dan ook nog steeds 0-0. In de tweede helft zette de ingevallen Omar Tahya Ajax met een "wereldgoal" op winst. Omdat Ajax niet door kon drukken kwam HCSC terug. Onze achterhoede gaf echter geen krimp. In blessuretijd werd uiteindelijk de meer dan verdiende tweede treffer gescoord door Rosco Viereck (0-2). De beslissing moest nu vallen in het duel V V - HCSC. Hoewel al kansloos voor promotie deed HCSC meer dan haar sportieve plicht en werd de schade beperkt gehouden tot 2-1Dat betekende dat Ajax in de promotie-degradatieronde tegen Lunteren moest aantreden. Het werd geen al te beste wedstrijd. Lunteren ging furieus van start maar de stormloop werd door onze achterhoede bekwaam opgevangen. Na een klein half uur wist Ajax het spel enigszins te verplaatsen en dat resulteerde in een treffer van Rosco Viereck. De wedstrijd bleef daarna vooral spannend, echt goed voetbal was er weinig te zien. Lunteren was slechts via enkele vrije trappen erg gevaarlijk. Tien minuten voor tijd viel de beslissing. De opkomende Julien Emanuelson bracht de bal goed voor het doel, en de meegekomen Patrick Schuurman scoorde. Dat Rosco Viereck de 3-0 eindstand op het scorebord bracht, werkte feestverhogend. De talrijke Ajax-supporters konden juichen voor hun club die volgend jaar wil proberen zich in de hoogste afdeling te handhaven. Nogmaals een felicitatie aan alle direct betrokkenen. Wim Heisterkamp. Ajax 2 In de wedstrijd tegen Amstelveen had Ajax al in de tweede minuut succes. Het fraaie voetbal van onze ploeg bracht Amstelveen duidelijk in de problemen. Jammer dat onze voorwaartsen hun dag niet hadden bij het afronden, zodat de rust aanbrak met een schamele 1-0 voorsprong. In de tweede helft liep Ajax achter de feiten aan. Een verdedigingsfout was oorzaak van de gelijkmaker en omdat we ook daarna nog een paar keer goed weg kwamen, mogen we achteraf nog content zijn met het ene puntje. Tegen CSWspeelde Ajax in de eerste helft zeer nerveus, en wist zich geen enkele scoringskans te creëren. De tweede helft werd bijna een kopie van de eerste, zij het dat Ajax al in de eerste minuut een niet te missen kans kreeg, welke tot verbijstering van allen niet werd benut. Een kwartier voor tijd deed Nuno Fereira tenslotte met een frommelgoal zijn vroegere club de das om en bezorgde Ajax het kampioenschap, hetgeen promotie naar de reserve le klasse KNVB betekende. Een gehavend Ajax kreeg in Hoorn tegen Zwaluwen '30 een nederlaag te verwerken. Hoe tegenstrijdig het gezien de uitslag (4-0) ook mag klinken, Ajax was veel sterker. Op de beslissende momenten gaf Ajax niet thuis, terwijl het counterende Zwaluwen '30 veel scherper was en bijna een honderd procent score behaalde met zijn uitvallen. De laatste competitiewedstrijd tegen CSW werd door Ajax plichtmatig afgewerkt met een regelmatige 4-0 score en gaf een succesvol seizoen daarmee een waardig slot. Het meest aantrekkelijke bij deze ontmoeting waren de inmiddels "wereldberoemde" pasteitjes van moeder Kluivert voor de selectie, waarvoor namens allen onze welgemeende dank. Dolf van Zoest Ajax 3 Het derde elftal heeft de competitie rustig uitgespeeld. Van Amstelveen werd met 5-3 gewonnen door treffers van Brown (2x), Scorsolini, Spaargaren en Kortlevers zorgden voor de Ajax produktie. Tegen Desto hadden we iets goed te maken. In de afgelopen jaren was het ons namelijk nooit gelukt van DESTO te winnen. Nu werd dat door goals van De Randamie (2x), Van Leuven, Bosschieter en Been die zorgden voor een 5-1 zege. Ook van De Geuzen werd gewonnen, ditmaal met 3-0. Drie fraaie goals in een leuke wedstrijd om des keizers baard op een lekkere lenteavond. De laatste wedstrijd van het seizoen werd gespeeld in Vreeswijk tegen Geinoord. Ajax was behoorlijk gehandicapt en bij verhindering van de leider trad de Rob Been sr als zodanig op. Ajax liet zich tegen de felle tegenstander de kaas niet van het brood eten en kwam met een zwaar bevochten 1-2 zege van het veld. Bosschieter tekende voor de eerste Ajax goal, terwijl Been jr in de laatste minuut uit een penalty de winnende goal maakte. Het seizoen zit er op, helaas slechts eindigend op een derde plaats, terwijl we toch echt voor het kampioenschap gingen. Diverse oorzaken zijn daar debet aan, soms was het een gebrek aan fitte spelers, soms ook was het de verstandhouding binnen de lijnen. Dat laatste is inmiddels uitgesproken en een ieder weet waar hij komend seizoen aan toe is. Frans Grootenboer Ajax 4 En Ajax 4? Zij dompelden zich onder in een bachanaal in het centrum van Amsterdam waar de tijden van de Gouden Eeuw zich vermengden met de blijdschap om het kampioenschap. Luidruchtig werden maaltijden naar binnen geschrokt en drank door het keelgat geklokt. Vervolgens werd het stil rond de pioniers, die als het goed is krachten aan het verzamelen zijn voor het nieuwe, uitdagende, seizoen 1995 -1996. AJAX MAGAZINE JUNI/JULI 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 106