Promotie! Ajax zaterdag De zaterdagamateurs deden weinig onder voor hun collega's van het betaalde voetbal. Soest werd het Wenen voor de zaterdag 1 terwijl het tweede elftal kampioen werd en promoveerde. Ajax 3 behaalde dan wel niet de titel maar beleefde culinair een hoogtepunt en de sterren van het vierde hadden de titel al lang op zak. De dolle feestvreugde bij Ajax zaterdag 1 nadat via een overwinning op Lunteren de terugkeer naar de eerste klasse een feit is. Foto: Louis van de Vuurst De bijna voor onmogelijk gehouden promotie naar de hoogste klasse van het zaterdagvoetbal is tenslotte toch een feit geworden. De felicitaties aan de gehele selectie, trainer Piet Buter, elftalleider Cees Boot en verzorger Paul van Helvert zijn hier zeker op z'n plaats. Toen Ajax het vorig seizoen na de degradatie uit de eerste klas een half elftal zag vertrekken en bij de indeling voor de tweede klas werd geconfronteerd met maar liefst drie verenigingen, die hetzelfde lot hadden ondergaan (Sparta Nijkerk, SDVB en Huizen) werd er even goed achter de oren gekrabd. Hoe moest Ajax dit probleem oplossen? Trainer Spitz Kohn begon echter onvervaard aan de zware opdracht. Zijn team verzamelde regelmatig puntjes en deed mee in de bovenste helft. Helaas moest hij echter wegens ziekte afhaken en zijn taak overdragen aan Co Jager en vervolgens aan Piet Buter. Samen met elftalleider Cees Boot verrichtten zij het bijna onmogelijke. Nadat Huizen niet meer was in te halen, legde ons team beslag op de tweede plaats en plaatste zich daarmee voor de nacompetitie. Een achterdeur naar de hoogste klasse. En daarmee had Ajax alles nog in eigen hand. In de thuiswedstrijd tegen VRC uit Veenendaal werd er door Ajax niet al te best gevoetbald, maar de verdediging gaf geen enkele kans weg. Daardoor was het Ajax doelpunt, een benutte strafschop van Dennis Bogaard, goed voor twee punten. Het sleutelduel voor Ajax werd in Nijkerk gespeeld tegen NSC. Personele problemen waren er de oorzaak van, dat twee junioren het Ajax team kwamen aanvullen en dat bleek achteraf een gouden greep. Want Ely Louhenapessy en Julien Emanuelson lieten niet alleen zien uit het goede Ajax-hout te zijn gesneden, zij namen bovendien de anderen op sleeptouw. Twee van de drie Ajax goals kwamen op naam van Ely Louhenapessy en beide keren stond Julien Emanuelson aan de basis. De eerste goal kwam op naam van Omar Tahya, die eindelijk eens succes had. Hij nam een afgeslagen bal vol op de schoen. Dat de Nijkerkers in blessuretijd de eer nog konden redden, was verder onbelangrijk. Twee keer Vlug en Vaardig Het merkwaardige feit deed zich vervolgens voor, dat Ajax twee keer binnen een week in thuiswedstrijden moest aantreden tegen Vlug en Vaardig. Eerst voor de gewone competitie en daarna voor de nacompetitie. In de eerste wedstrijd bleef onze ploeg de gasten uit Amsterdam West met 2-0 de baas. De wedstrijd bleef lange tijd spannend tot Patrick Schuurman kort voor einde van AJAX MAGAZINE JUNI/JULI 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 105