Andrei Demtsjenko omringd door drie PSV-ers. De Ajacied zou in de competitiewedstrijd tegen de Eindhovenaren het laatste doelpunt voor zijn rekening nemen. Foto: Louis van de Vuurst tegen Feyenoord. Ajax ging in het eerste kwartier voortvarend te werk. Het tempo werd zeer hoog gehouden waardoor PSV niet verder kwam dan pogen niet op achterstand gezet te worden. Dat gebeurde na elf minuten toch, door Patrick Kluivert op aangeven van Peter van Vossen. Binnen zestig seconden werd het door Martij n Reuser 2-0 en werd het ergste voor PSV gevreesd. Helaas verdween het tempo uit het spel van Ajax en gingen een aantal spelers voor zichzelf lopen voetballen. Nadat in de rust Gerard van der Lem de spelers op hun instelling had gewezen kwam Ajax snel na het begin van de tweede helft op 3-0 door Tarik Oulida waarna het scoren toch weer lang achterwege bleef. Nadat Peter van Vossen 4-0 had gescoord, pikte Ajax de draad weer beter op en werd PSV van de grasmat gespeeld. In de laatste tien minuten bepaalden Nordin Wooter en invaller Andrei Demtsjenko de eindstand op 6-0. In de laatste wedstrijd van deze competitie tegen FC Den Haag werd niets aan het toeval overgelaten en trad Ajax met een sterk elftal aan. FC Den Haag liet evenwel een team met zes A-junioren aantreden vanwege de vele schorsingen. Men wilde geen enkel risico lopen met het oog op de wedstrijd van het eerste elftal tegen VW die bij een overwinning nog uitzicht zou bieden op een plaats in de nacompetitie. Vooraf werd nogal gespeculeerd over het resultaat van Sparta dat bij Heerenveen op bezoek moest en misschien ook wel een punt zou laten liggen. Ajax kreeg in het eerste half uur weinig vat op het spel van de jeugdige brigade van FC Den Haag dat niets had te verliezen en ons onbevangen tegemoet trad. Al in de eerste minuut ontsnapte Ajax aan een achterstand. Regelmatig maakte met name Ruben Jordan, het jeugdtalent van Den Haag, het onze achterhoede soms bijzonder lastig. De Hagenezen kwamen zelfs op voorsprong. Uit een onmogelijke hoek wist Dick Boerenboom de bal over Fred Grim te krullen. Lang kon Den Haag echter niet van deze voorsprong genieten want vijf minuten later bereikte Mendel Witzenhausen met een lange pass Dave van de Bergh die op de achterlijn terugkopte naar Tarik Oulida die 1-1 inknalde; en kort voor rust scoorde John van den Brom 1-2 uit een vrije trap van Tarik Oulida. Ook in de tweede helft stonden met name Tarik Oulida en John van den Brom aan de basis van een aantal goede combinaties maar de bal ging of rakelings langs de paal of werd van de lijn gehaald. Ook Dave van de Bergh liet zich niet onbetuigd met zijn voorzetten waaruit diverse mogelijkheden voortkwamen. Helaas zonder succes. Dat was er wel in de 76ste minuut toen Clyde Wijnhard een lange pass op Nordin Wooter gaf, die behendig langs zijn tegenstander ging en met links in de bovenhoek schoot (1-3). Met het oog op de wedstrijd van het eerste elftal tegen FC Utrecht werden Tarik Oulida en John van den Brom gewisseld. Andrei Demtsjenko viel goed in. Hij strooide met subtiele passjes en scoorde met een droge knal (1-4). Daar bleef het bij en het wachten was op het resultaat van Sparta in Heerenveen. De uitslag bleek 3-2 voor Sparta te zijn waardoor Ajax niet voor de derde keer achtereen kampioen van Nederland werd en de namens de KNVB aanwezige Karei Jansen zijn namaakschaal mee terug kon nemen. Omdat Ajax 2 geen kampioen is geworden moest de ploeg op 27 mei een wedstrijd spelen in de voorronde van het toernooi om de Amstel Cup. Titan uit Drente bleek niet in staat enige tegenstand van formaat te bieden. De uitslag is daarvan getuige: 14-0. 102 AJAX MAGAZINE JUNI/JULI 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 102