Beslissend puntverlies in Heerenveen Ajax 2 door Herman Bosschieter Ajax 2 lag nog in de race voor de derde landstitel in successie maar was wel afhankelijk van de resultaten van Sparta. Uiteindelijk moest het elftal van Gerard van der Lem genoegen nemen met de tweede plaats. Ajax 2 geen kampioen, dat is toch even wennen. Ook in het laatste gedeelte van de competitie kwam Ajax niet wekelijks in aktie. Op verzoek van Heerenveen werden eerst een aantal achterstallige wedstrijden ingehaald om het competitieverloop in de onderste regionen van de reserve-eredivisie een eerlijker verloop te laten hebben. Ajax speelde op 6 april een zeer eenzijdige wedstrijd tegen Fortuna Sittard. Hoewel een aantal spelers een nacht eerder uit München waren teruggekeerd maakte de ploeg een gretige indruk met als resultaat dat Patrick Kluivert al na vier minuten op aangeven van Martijn Reuser 0-1 maakte. Ondanks een aantal goede kansen werd deze voorsprong, ook door goed keeperswerk, niet verder uitgebouwd. Vooral John van den Brom had pech met schoten net over de lat of op de paal. Fortuna beperkte zich hoofdzakelijk tot Tegen PSV (6-0 winst) was er een hoofdrol voor Tarik Oulida. Foto: Louis van de Vuurst verdedigen maar zag geen kans de doelpunten van John van den Brom en Patrick Kluivert te voorkomen, waardoor de eindstand op 0-3 werd bepaald. Pas drie weken later stond de volgende wedstrijd op het programma, uit bij Heerenveen. Dat werd een deceptie omdat het gelijke spel (1-1) totaal niet in verhouding stond tot het spelbeeld. Op een veld van zeer matige kwaliteit zette Ajax Heerenveen op eigen helft vast en had Fred Grim nauwelijks iets te doen. Kansen waren er volop maar niemand zag kans de goalie van Heerenveen te passeren. Zelfs toen Nordin Wooter de doelman had omspeeld werd die kans door te lang treuzelen nog ongedaan gemaakt. Nadat Winston Bogarde met een lichte hersenschudding het veld moest verlaten kwam Ajax eindelijk op voorsprong door Kiki Musampa. Het wat agressievere Heerenveen zag kans in de tweede helft op gelijke hoogte te komen. Met nog een kwartier te spelen trachtte Ajax de winnende goal te forceren hetgeen helaas niet lukte en dus ging er een beslissend punt verloren. De wedstrijd op 5 mei tegen PSV in De Meer leverde "slechts" 6-0 winst op. Eigenlijk hadden het dubbele cijfers moeten zijn maar dat PSV door het missen van veel kansen bespaard. Bij Ajax deden, evenals trouwens tegen Heerenveen, een aantal A-selectie spelers mee zoals Patrick Kluivert, Winston Bogarde, Sonny Silooy, John van den Brom, Peter van Vossen en Tarik Oulida. Bij PSV ontbraken enige bekende namen vanwege de wedstrijd AJAX MAGAZINE JUNI/JULI 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 101