kampioen Kluivert opgeroepen, in eerste instantie geselecteerd voor Jong Oranje. Topper Op 15 februari kwam Roda JC naar Amsterdam. De Limburgers verbaasden deze competitie vriend en vijand door langer dan wie ook Ajax behoorlijk in de nek te blijven hijgen en clubs als Feyenoord, PSV en FC Twente van zich af te schudden. Met Jari Litmanen op de bank en Ronald de Boer nog op de tribune ontmoette Ajax een zeer agressief Roda dat op de van hun bekende manier het spel probeerde te dicteren en daar deels in slaagde. De 1-0 achterstand bij rust werd in de tweede helft door Patrick Kluivert teniet gedaan. Er had meer ingezeten als doelman Hesp niet in blakende vorm had verkeerd. De stand bleef derhalve gelijk en Ajax behield de ongeslagen status. Na Roda JC zette zich de reeks met wedstrijden voort met het uit-duel tegen hekkesluiter Dordrecht '90. Op papier een kat en muis spel in het voordeel van de Ajacieden. Maar Ajax had het, mogelijk door alle commotie rond het Nederlands elftal, knap lastig tegen Dordrecht '90. De ploeg kwam weer op achterstand om uiteindelijk toch de volle winst te pakken via goals van Frank de Boer (vrije trap), Mare Overmars (op aangeven van Patrick Kluivert) en een prima goal van Nwankwo Kanu (1-3). Tot 1 maart tegen Hadjuk Split stonden er geen wedstrijden meer op het programma. Ajax besloot derhalve om eind februari de zon op te zoeken en vertrok richting Griekenland om zich, op het complex van Panathinaikos, in alle rust voor te bereiden voor die o zo belangrijke maand maart. Vlak voor het vertrek naar Griekenland ontving Ajax eindelijk de werkvergunning voor Andrei Demtsjenko, de 18-jarige aanvaller van CSKA Moskou die zich al geruime tijd bij Ajax ophield en eind vorig jaar een contract tot medio 1988 had getekend. Stadion Met de bouw van het nieuwe stadion liep het allemaal naar wens. Zo zeer zelfs dat op 24 februari jongstleden het stadion werd overkoepeld en het hoogste punt van 87 meter werd bereikt. Na de eerste (mijl)paal op 26 november 1993 werden de contouren van het nieuwe stadion prachtig zichtbaar. Voorzitter van Praag volgt de vorderingen van het stadion nauwlettend. "Wat me het meest bevalt, nog meer dan het dak en het comfort, is dat iedereen even dicht op het veld komt te zitten, en dat wij het dankzij een binnengracht kunnen stellen zonder die vreselijke hekken om het veld," zegt hij in Vrij Nederland. Er komt een Ajax-museum, met dagelijkse rondleidingen. "Daar zullen we onze Cups plaatsen en andere parafernalia. In een soort bioscoop kunnen bezoekers naar alle mogelijke videobeelden kijken. We gaan dat opzetten zoals Zuideuropese clubs dat doen. In stijl." En over het spelershome: "De inrichting ervan nemen we in eigen hand. De spelers hebben al geopperd om het huidige home af te breken en integraal te herbouwen, inclusief de schrootjeswanden. Zo zal het misschien niet gaan, maar dat het weer een gezellige ruimte wordt, staat vast," aldus Van Praag. Onder de rook van het nieuwe stadion begint medio dit jaar de bouw van het amateur- en jeugdcomplex. Een gloednieuw clubhuis met zeven vel dei, tribunes en lichtmasten. Inmiddels is alwel de naam van het stadion bekend geworden: Amsterdam Arena. Op 1 augustus 1996 moet alles klaar zijn. Maart De maand maart is aangebroken. Ajax reist vanuit Griekenland, via een dagje Amsterdam, naar Split. In Kroatië moet Ajax tegen Hadjuk Split de eerste wedstrijd in de kwartfinale van de Champions League af werken. Ook aan Split was de AJAX MAGAZINE JUNI 1995 9

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 9