met 1-0 verliezen, zoals tegen DWV gebeurde. Ajax kreeg kans op kans, maar telkens werden de mogelijkheden als ongedierte om zeep geholpen. De ellende was dat ieder puntverlies het kampioenschap eigenlijk verloren maakte. Maar toen DWV van Ajax won, verloren de concurrenten Zeeburgia en KBV ook. De top blijft dicht bij elkaar. De grootste teleurstelling was het tot tweemaal toe niet doorgaan van de voorwedstrijd tegen de El van Feyenoord. Beide keren was het veld in het Olympisch Stadion in zo'n erbarmelijke staat dat zelfs de kleine voetjes van de El'ers te veel schade zouden aanbrengen. Het was zonde voor de El, maar ook voor het eerste van Ajax. Nu bleek in de bekerwedstrijd dat het veld nog net goed genoeg was om Obiku in staat te stellen Ajax een plotse dood te laten sterven. Eén polletje was genoeg geweest. Dan had Ajax in de halve finale van de KNVB-beker gestaan. Er komt dit seizoen geen Ajax-Feyenoord meer, en dus ook geen voorwedstrijd meer waar de El zich op kan verheugen. De jongens moeten het doen met het prettige vooruitzicht van de buitenlandse toernooien. Daarvan is het toernooi in Meudon, een voorstadje van Parijs, het aansprekendst. Daar zullen ze Real Madrid en Benfica treffen. Maar behalve de sportieve sight-seeing komt er ook een culturele kennismaking. Van Teunenbroek verheugt zich er al op zijn spelers mee te nemen naar de Eiffeltoren en de Sacre Coeur. Er is een beroerder jeugd denkbaar dan junior te zijn bij Ajax. Als er al bepaalde wetmatigheden waren in de prestaties van de jeugd dan hoorde kleedkamer. Als je op die manier je zondag moet besteden, kan je inderdaad beter aan je moeder vragen of je alsnog bij de Zeeverkenners mag. Dat kan ook best leuk zijn. Leuker in ieder geval dan met 12-2 verliezen. De volgende dag moet je toch weer naar school. Daar is altijd wel een vriendje dat wist dat je tegen Ajax moest en die vrolijk aan je vraagt hoeveel het geworden is. Zo was de dag na de wedstrijd tegen DWV-uit niet zo leuk voor de Ajacieden van de Dl om naar school te gaan. Het werd 3-1 voor de noord-Amsterdammers. Maar volgens Andriese had Ajax net zo goed met 7-6 kunnen winnen. Beide elftallen kregen enorm veel kansen, maar zowel Ajax als DWV vuurden voornamelijk met losse flodders. En dat was dodelijk voor Ajax. Oe E-junioren De El heeft het initiatief uit handen gegeven. Van concurrent Zeeburgia werd met 5-2 verloren. Doordat het een zogenaamde vier-punten-wedstrijd was, kwam Ajax in plaats van drie punten voor, er één achter. Hoe dat nou rekenkundig precies in elkaar steekt was de El'ers een rotzorg, maar het verlies in de wedstrijd en daarmee het verspelen van de koppositie kwam hard aan. Het draaide even niet zo lekker als eerder in het seizoen. Uit tegen DCG werd met 1-0 gewonnen, maar niet doordat er zo fraai gevoetbald werd. Volgens leider Henk van Teunenbroek werd de zege met werkvoetbal behaald. En beter door werken te winnen dan in alle schoonheid 98 AJAX MAGAZINE JUNI 1995 daarbij dat de E2 van Ajax na de winterstop meestal iets beter gaat spelen dan ervoor. Dat komt eenvoudigweg doordat de eerste lessen van trainer Patrick Ladru beginnen te beklijven in de speelse hoofden van de spelers. Maar dit seizoen gaat het anders. Tegen Argon werd thuis met 2-1 verloren, tegen Abcoude-uit met 2-0 en daartussen zat een overwinning tegen Fortius. Tegen de fusieclub werd het 3-1 voor Ajax. Leider Edwin Kortlevers, zou dat te maken kunnen hebben met het feit dat de E2 dit jaar bijna uitsluitend uit eerstejaars E-junioren bestaat? In de jaren hiervoor was dat niet zo en konden de oudere spelers de kar een beetje trekken. "Het verschil tussen 8- en 9-jarigen is veel groter dan het verschil tussen 16- en 17- jarigen," meent Kortlevers. Ook de E2'ers kunnen dit jaar het kampioenschap op de kleine buikjes schrijven. Ondanks het wervelende en soms onnavolgbare spel, zijn de resultaten niet altijd even goed geweest. Hoewel Ajax het liefst in elke leeftijdscategorie kampioen wordt, maakt het de club niet zoveel uit of de E2 eerste wordt of niet. Het gaat daar zeker nog om heel andere dingen. Voor de spelers zelf is ieder verlies een drama. Maar lang houdt het verdriet zich nooit staande. Vlak na een verloren wedstrijd huilen ze tranen met tuiten, maar een kwartiertje later hebben ze weer de grootste lol als iemand de onderbroek van een teamgenoot in de prullenbak heeft verstopt. Jammer, dat ze tijdens de opleiding die onbevangenheid afleren.

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 98