tegenstand, zo droefig wordt men van het treurlied van de Cl'ers over de onverslaanbaarheid van hun opponenten. In maart werd met 4-2 verloren van AFC op Sportpark Goed Genoeg. In de thuiswedstrijd uit de eerste helft van het seizoen werd het nog 7-1 voor AFC. In de uitslag komt de verbetering tot uitdrukking die de Cl heeft doorgemaakt. In de thuiswedstrijd tegen DCG werd met 3-1 verloren. In beide wedstrijden -tegen AFC en DCG- was Ajax beter. Na afloop was de tegenstander steeds vol lof over het spel van Ajax. "We worden iedere keer de hemel in geprezen," zegt De Regt. "Maar wat koop je daarvoor? Steeds vaker zijn we beter dan de tegenstander. Maar we winnen ook niet als we beter zijn." Volgens De Regt komt dat door het gebrek aan een of twee spelers die iets kunnen beslissen. Met name voorin worden slagvaardige spelers node gemist. Van mede-degradatie-kandidaat Zaanlandia werd wel met 1-5 gewonnen. Van DWV, dat ook onderin staat, moet nog een keer worden gewonnen en dan is er nog steeds uitzicht op handhaving in de een na hoogste B-junioren-competitie. Maar eigenlijk zit niemand daarop te wachten. Want inmiddels is iedereen toch wel overtuigd van de onwenselijkheid van de te hoge indeling. Andere teams van Ajax leren tijdens de hele opleiding niet wat verliezen is. De Cl wel, maar de spelers, ouders en begeleiding kennen het nu wel. En te goed worden in het dragen van het verlies is ook nergens goed voor. Niet voor Ajacieden in ieder geval. Een vriendschappelijke wedstrijd van de C2 ging tegen Lombardije. Die tegenstander speelde met twee spitsen. Dat was zeer leerzaam voor de C2, want in de eerste helft was men de kluts toch behoorlijk kwijt. Op het middenveld had Lombardije een overwicht door de overtalsituatie. In de rust liet trainer De Regt de centrale verdediger doorschuiven naar het middenveld en droeg hij de backs op de mandekking van die twee spitsen op zich te nemen. Daarna ging het beter. Het werd 2-0 voor Ajax. In een met 3-3 gelijk gespeelde wedstrijd tegen een team van het Jeugd Plan Nederland onder 13, bleek dat er ook nog wel talenten door de fijne mazen van het Ajaxscoutingsnet waren geglipt. Een aantal spelers maakte indruk. Zodanig zelfs dat ze alsnog door Ajax zijn gescout. In de competitie gaat het de C2 voor de wind. In Almere werd het 5-1 in de wedstrijd tegen AS'80. Van Zeeburgia werd met 1-0 gewonnen, maar volgens leider Wim Stuut was die overwinning enigszins onverdiend, want eigenlijk was Zeeburgia beter. De C2 kan nog steeds kampioen worden, maar puntverlies kan dodelijk zijn. FC Abcoude zit nog steeds op het vinkentouw. Het verloor alleen tweemaal van Ajax. Maar iedere misstap die de C2 op het einde van het seizoen maakt zal het kampioenschap kosten, daar is Stuut van overtuigd. Want Abcoude, geleid door Robin Pronk, de zoon van Ton, zal geen punten meer verspelen. Stuut en trainer De Regt proberen de druk een beetje weg te houden bij het elftal. Er wordt niet gehamerd op het kampioenschap. De les van het spelen onder druk komt later wel. De D-junioren De Dl wordt zeker geen kampioen. Dat is geen schande. De Dl speelt immers ook in een C-junioren competitie. Daarin is Zeeburgia ongenaakbaar, al aan het begin van de competitie een bekend gegeven. De thuiswedstrijd tegen Almere werd met 5-4 verloren. De korfbaluitslag werd zonder veel enthousiasme door Andriese begroet. "Het was niet nodig, maar wij gingen de mist in door een aantal persoonlijke fouten." Sommige van die fouten worden bij herhaling gemaakt, en dat zijn de vervelendste. Verdedigers die een man proberen uit te spelen, buitenspelers die in weerwil van die benaming steeds maar weer het centrum opzoeken waardoor het brede aanvalsfront wordt vervangen door een trechter waarin al het technische surplus als vruchtvlees op een cytruspers blijft hangen. Wat verbazing wekte, waren de namen van de Almeerders die veld 3 op Voorland werden opgestuurd. Andriese herkende maar weinig spelers van de uitwedstrijd. Hoe het mogelijk is, is hem een raadsel, maar er stond een volledig gewijzigd team tegenover de Dl van Ajax. Nu is Almere wel een groeigemeente, maar dit was een al te bizarre ontwikkeling. Hoe dan ook, in de verwarring kwam Almere in de eerste helft op een 3-0 voorsprong. Andriese en Olde Riekerink keken elkaar vertwijfeld aan. In de rust volgde een peptalk van Olde Riekerink die zijn uitwerking niet miste. Ajax kwam terug tot een 4-3 achterstand, maar toen werd het 5-3 voor Almere en was de wedstrijd beslist. De 4-5 kwam te laat om nog aan een gelijkspel te gaan denken. De uitwedstrijd tegen Amstelland kende ook een rare uitslag: 12-2 voor Ajax. Toen de scheidsrechter voor het einde van de wedstrijd floot liepen de Amstellanders met het hoofd beschaamd omlaag naar de AJAX MAGAZINE JUNI 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 97