schaduwspits en liet onvoorstelbare staaltjes voetbalkunst zien. De eerste goal bereidde Musampa voor door er links langs te dansen en de bal panklaar op het hoofd van Dennis Schulp te leggen. De 2-0 maakte hij zelf, na weer een weergaloze actie. De strijd was beslecht, het werk zat erop en Musampa ging vast douchen. "Tot zo, jongens," riep hij nog vanonder het warme water naar zijn teamgenoten. Maar terwijl Musampa zich met een zachte handdoek stond droog te wrijven, was de onzekerheid plotseling de Al binnengeslopen. Het werd 2-1 en bij Ajax lukte niet veel meer. Pas toen opnieuw Dennis Schulp aanzette voor één van zijn sierlijke manoeuvres en de 3-1 binnenknalde konden de bloemen uit de catacomben worden gehaald. Mooi was het niet meer, de tweede helft, maar bij de Al van Ajax werd gezongen en gehost. In de kleedkamer werd de champagne naar binnen geklokt als de limonade van oma, vroeger. De cameraman van AT5, die de vreugde in zijn zoeker probeerde te vangen, werd onder luid gejoel bespoten met de laatste resten champagne. Borman en Harms feestten vrolijk mee, maar ook zij wisten dat dit kampioenschap minstens zo veel zegt over de suprematie van Ajax als over de machte- en krachteloosheid van de rest van Nederland. Op het feestje bleek maar weer eens dat Ajax op een of andere manier nog steeds een grote familie is, want uit alle geledingen van de vereniging waren vertegenwoordigers om mee te proosten. En zeker niet alleen omdat er vaak werd getrakteerd. De A2 gaat goed verder. De prestaties stemmen leider Teun Bogaard en trainer Dick de Groot over het algemeen tevreden. Met nog vier wedstrijden te gaan, stond de A2 wat verliespunten betreft gelijk met FC Utrecht. Het doelsaldo van de Ajacieden was beter, maar dat telt niet in de eindrangschikking. "We gaan d'r nog steeds voor," blijft De Groot op luide toon beweren. De mister Ajax onder de jeugd trainers kent maar één uitgangspunt: winnen. Op het turf van Veendam kwam zijn team met de rust op een 2-0- voorsprong. In de tweede helft werd de score opgevoerd tot 1-5. Niet die ruime overwinning maar een wonderlijk incident maakte de expeditie naar Veendam tot een gedenkwaardige. De scheidsrechter uit Noordwijkerhout, die een rit van drie uur nodig had gehad om ter plekke te geraken, was ook niet geheel bekend met de taal in deze provincie, met de status aparte. Toen de grensrechter van Veendam zijn vlag omhoog stak voor een voor hem buiten iedere discussie staand geval van buitenspel, negeerde de scheidsrechter zijn AJAX MAGAZINE JUNI 1995 signaal en verstond hij dat de grensrechter hem "boerenlul" toevoegde. Daarop paste maar één straf: rood voor de grensrechter. Maar die hield na afloop bij hoog en bij laag vol dat wat hij geroepen had iets totaal anders was geweest, maar dat het in het Gronings was geweest. Wat het precies geweest is, konden de Amsterdamse gasten niet achterhalen, maar vleiend was het hoogstwaarschijnlijk niet. AFC-uit was een minder omslachtige onderneming. Men kende de weg naar Goed Genoeg. De Groot bleek ook de weg naar het doel van de ploeg van trainer Pim van der Meent goed te hebben uitgelegd, want maar liefst tien keer vond de A2 het net. Van der Meent, die tot 4-0 nog een wedstrijdje "wie kan het hardste schreeuwen" deed met zijn collega De Groot, gaf zich daarna gewonnen en zweeg bij de laatste zes tegendoelpunten. De thuiswedstrijd tegen FC Haarlem kon door de regen met geen mogelijkheid op het geplande derde veld gespeeld worden. Maar men week met alle soorten van genoegen uit naar het hoge veld van WGA. De wind was een akelige spelbreker. Van de vijf meegenomen ballen bleef er maar een over. De andere vier verdwenen naar het tuincentrum, De Middenweg en het looppad. Ajax won met 4-1. Blijven over de wedstrijden tegen Emmen, Heracles en Urk. En voor die laatste club is De Groot nog altijd bang, sinds hij ooit -volgens de overlevering was het aan het begin van deze eeuw- met een Ajax- jeugdteam van Urk verloor... De B-junioren De BI is ook kampioen. Al wil Rolf Grootenboer, de leider, er niet al te veel woorden aan vuil maken. Hij moest zich na de ruime overwinning tegen AZ nogal 93

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 93