Een rijke oogst Jeugdoverzicht door Raymond Bouwman foto's Louis van de Vuurst De eerste bekers zijn binnnen, de eerste champagneflessen ontkurkt. Bij de jeugd veroverden zowel de A1 als de B1 het kampioenschap. Ajax Magazine-medewerker Raymond Bouwman liep mee in het feestgedruis van de oudste jeugd maar deelde ook het verdriet van de C-junioren. De A-junioren In het vorige Ajax Magazine stond met veel bravoure aangekondigd dat de Al wel even met twee vingers in de neus kampioen zou worden. Het is uiteindelijk gelukt, dat wel, maar niet met het verwachte gemak. De vingers moesten fluks worden teruggetrokken, want bijna werd het nog even benauwd. Tegen Heerenveen, Vitesse en Sportclub Feyenoord werd gelijk gespeeld. En toen volgde de uitwedstrijd tegen PSV. Het had trainer Herman Borman, leider Cas Harms en de spelers wel geinig geleken om juist in Eindhoven het kampioenschap binnen te halen, om vervolgens hossend over De Herdgang te trekken, met opzichtig achter zich aan trekkend een spoor van medailles, champagne en bloemen. Het mocht niet zo zijn. PSV had drie spelers opgetrommeld die normaal gesproken in het tweede spelen. De vernedering om Ajax te moeten feliciteren met het landskampioenschap in de eredivisie van de Al's, vond men bij de Philips Sport Vereniging niet zo'n geslaagd idee. En dus trad Ajax met het eigen team aan tegen de sterkste opstelling die PSV op de been kon brengen. Dat, en misschien toch hier en daar wat zenuwen, maakten dat het binnen één minuut 1-0 voor PSV stond. De Amsterdammers keken elkaar in het eerste echte lentezonnetje van dit jaar nog onverminderd vrolijk aan. Dit zou zonder twijfel worden rechtgezet. Maar het liep anders. De Al verloor uiteindelijk met 4-1 en op het tribunetje van De Herdgang werd smalend gelachen in de richting van al wat Ajax was. Men maakte zich vrolijk over de nederlaag die de Amsterdamse arrogantie door de strot geduwd kreeg. In Eindhoven heeft men een bewonderenswaardig gevoel voor humor, want de eigen Al kon dit jaar geen deuk in een pakje halvarine light schieten. In de strijd om het kampioenschap hebben ze vanaf een veilige afstand op de ranglijst toe staan kijken. Maar voor Ajax was de terugrit toch uitermate zuur. De eerste nederlaag van het seizoen was geleden, en zo was het allemaal niet gepland. En dus werden de festiviteiten een weekje opgeschort. Precies op de 95ste verjaardag van AFC Ajax, op 18 maart jongstleden, werd de Al kampioen van Nederland. In de wedstrijd tegen FC Den Haag werd met 3-1 gewonnen. Het decor was het Olympisch Stadion in Amsterdam-zuid. En nu lukte wel, wat in Eindhoven de mist in ging. Nu deed Kiki Musampa mee. Het was zijn eigen verzoek geweest, beweren zowel Harms, Borman als Adriaanse. Musampa speelde net als in het tweede AJAX MAGAZINE JUNI 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 92