niet zoveel meer voor hoefden te doen, werd de einduitslag tenslotte slechts 7-0, maar wederom twee punten. Tegen ZOB 2 (Zaterdag 2 "ZOB"sessie) werden we in Zuidoost Beemster opnieuw getrakteerd op een nederlaag. Het mag daar, om wat voor reden ook, maar niet lukken om te winnen. Na een minimale voorbereiding en in een zwak gespeelde eerste helft, werden wij, inclusief een off-side goal, op een 2-0 achterstand gezet. Pas daarna werd er wel gevochten voor een beter resultaat, dat reeds in de zesde minuut resulteerde in een doelpunt (2-1). Ajax deed er alles aan, maar het mocht niet baten. Het betekende onze eerste competitie-nederlaag. Storm, kou en een slecht veld waren de ingrediënten in de wedstrijd tegen RKAVIC 2. We startten met een enorme wind in de rug maar het duurde meer dan twintig minuten voordat het vijandelijke doel werd getroffen. Daar bleef het voor de rust ook bij. Ook tegen de wind in bleek Ajax de betere ploeg, maar vele kansen werden om onbegrijpelijke reden gemist, totdat Marco Bragonje het op zijn heupen kreeg, door met onnavolgbare, schitterende acties de RKAVIC verdediging zoek te spelen en zelf vijf doelpunten voor zijn rekening te nemen. Zijn voorbeeld werd door anderen gevolgd en daardoor prijkte een 0-9 eindstand op het bord. Dolf van Zoest Ajax 3 Het was al half februari toen dit elftal na de winterstop in het veld kwam tegen Zuidvogels in Huizen. Ondanks wat personele problemen speelden we daar een aardige wedstrijd en waren beslist niet kansloos tegen deze kampioenskandidaat. Na een 1-0 achterstand kwamen we nog voor rust terug met de gelijkmaker uit een vrije trap van Ringo Spaargaren. In de tweede helft kregen we zelfs nog een paar kleine kansjes op de overwinning, maar gescoord werd er niet meer. De wedstrijd tegen de zwakste uit de competitie, Posta 2 uit Utrecht, werd een walk-over. Alleen bij de stand 2-0 kreeg Ajax even een moeilijke periode, waarin Posta tegenscoorde, maar daarna was het definitief over. Ringo Spaargaren en Donald de Randamie (3x), Johan de Vos (2x), Martin van Leuven en een eigen inzet bracht ons in de dubbele cijfers (10-1). Middenmeer 2 bekeek de wedstrijd tegen Ajax als een soort Europa Cup-duel, zo ging men, zowel binnen als buiten de lijnen te keer. We kwamen zelfs op achterstand, maar stilaan nam Ajax het spel in handen, ging beter spelen, maar miste weer teveel kansen. Na rust met Robin Kortlevers als nieuwe man, werd er nog meer aangevallen. Een penalty van Johan de Vos, wegens het onderuithalen van Robin Kortlevers, bracht de stand weer in evenwicht en na een nieuwe bevlieging van onze linksbuiten werd het 2-1. Een werkelijk sublieme goal van Robin. Tenslotte was er toch nog het nodige kunst- en vliegwerk nodig om de zege veilig te stellen, maar gescoord werd er niet meer. Tussendoor speelde Ajax nog enkele oefenduels op het kunstgrasveld. Allereerst tegen Alphia uit Alphen aan de Rijn, een ploeg bestaande uit jonge spelers, die bovendien vurige Ajax-supporters bleken te zijn. Het werd een heerlijke, sportieve ontmoeting, die wij met 4-3 wonnen, maar een gelijkspel had de verhouding beter weergegeven. Wij komen dan ook graag met de voorbereiding op het nieuwe seizoen naar Alphia. (De Heer H.H. Hengstmengel moet maar even contact opnemen.) Ook Zaandijk kwam met het tweede elftal naar ons toe. We waren wel te sterk, wonnen met 4-0, maar we zien onze oude vrienden graag in mei terug voor een revanche in Zaandijk. De laatste oefenpot tenslotte was tegen een elftal van Quick Boys uit Katwijk, een team van "oude rotten", dat kon je zien. Goed voetbal en heel weinig overtredingen. Good-old Jan Vos floot en deed dat met veel plezier. Uitslag 8-5 in Ajax' voordeel. Na afloop was er een heerlijk banket van haring, broodjes en salades, meegebracht door onze gasten. Heren, dit was grote klasse en nogmaals bedankt, namens spelers en leiding van de zaterdag 3. Ook hier zullen we als het enigszins mogelijk is graag opnieuw tegen spelen. Frans Grootenboer De kampioenen Veel VIP's op Voorland. En ook veel Blauwjassen, van die UMBRO Blauwjassen. Wanneer VIP's en Blauwjassen aan de zijlijn verschijnen, dan kunnen bloemen en champagne niet ver weg zijn. Dan staat er een kampioenschap op de deurmat. En zo was het ook bij het duel tussen Ajax 4 en Buitenveldert. Dit was de dag van de waarheid. Op deze dag moest het vierde elftal dat zo graag NIET was gepromoveerd de titel oprapen. Trouwe lezers van het Ajax Magazine weten hoe de vork in de steel stak. Minder trouwe lezers krijgen nu een korte uitleg. Het willen winnen vocht het gehele seizoen met de wens niet te promoveren. Want promoveren betekende nog zwaardere wedstrijden, nog verder weg van huis en, o schrikbeeld, nog harder trainen. De wil om te winnen en de eer om in het Ajax-shirt te mogen spelen was groter dan die rede. En zo knokte Ajax 4 zich naar de kampioens wedstrijd en mocht het VIP's en Blauwjassen begroeten. Trainer Buskermolen en aartsvader Haarms, meneer Neefjes en Jack Uitzinger, Frits Andriese en Ed Lefeber, opa en oma Van Teunenbroek (al snel afgeleid door de komst van het kleinste Teunenbroekje, een Teunenluiertje), Jan van Eijden, Floor Thoolen (die dit seizoen een administratieve hoofdrol speelde), de familie Heyt, verloofde Tamara (met prachtbuik die verwachting wekt), Hennie Henrichs. Zelfs fotograaf Van de Vuurst was de plank overgekomen om op het Voorland-veld zijn camera te richten op de helden. En de in groten getale opgekomen omstanders. Ze stonden er VIP of Blauwjas te zijn en genoten van het kampioensteam. Dat liet zich niet vernaggelen door Buitenveldert of van de wijs brengen door het reuzenrad op de parkeerplaats. En al was de kreet "jongens, jongens, wat maken wij het onszelf moeilijk!" veel gehoord het werd een regelmatige 6-0 zege en die leidde tot de bloemrijke kampioensrede van Hennie Henrichs. De trotste man van het veld was de man met ultra-kort haar en bezitter van de sleutel van De Plank: Joop Leeuwendaal, de leider én (in tijden van personele nood) speler van het vierde elftal en dus dubbel kampioen! David Endt AJAX MAGAZINE JUN11995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 88