De nacompetitie Ajax zaterdag De slotaccoorden van het seizoen leverden voor het vlaggeschip van de zaterdagcompetitie nog een toegift op. Het elftal plaatste zich voor de nacompetitie en overleefde daarin de eerste fase. Wedstrijden tegen Lunteren bracht de beslissing over promotie naar de Eerste klasse. Ajax 1 Ook op drie wedstrijden voor het einde van de competitie bleef ons eerste elftal nog steeds uitzicht houden op promotie. Dat zag er na de onnodige nederlaag tegen kampioenskandidaat Huizen en de eveneens verloren thuiswedstrijd tegen SDC Putten (0-1) zeker niet meer naar uit. Omdat echter ook de koplopers onverwacht punten verspeelden bleef Ajax in de race. Helaas ging de tweede periodetitel aan onze neus voorbij, omdat Vlug en Vaardig in Huizen wist te winnen. Daardoor had onze overwinning op het Nijkerkse Sparta alleen nog waarde voor de totaalstand. En het was moeilijk geweest daar in Nijkerk. Nadat Ajax de leiding had genomen door Patrick Schuurman, deed onze tegenstander er alles aan om de stand weer gelijk te trekken, vurig aangemoedigd door een fanatiek publiek. Bij 1-1 werd het dan ook groot feest, maar toen Ajax nog in dezelfde minuut, via Patrick Schuurman, opnieuw scoorde werd het aan de zijlijnen wat minder plezierig. Ajax hield op het veld echter het hoofd koel en liet de gastheren niet opnieuw langszij komen. In Lelystad hadden we tegen de ploeg van die naam nog iets goed te maken. In een eerder stadium van de competitie hadden we tegen hen namelijk flink verloren. Binnen twintig minuten stond een 0-2 score op het bord, door treffers van Eugene Poublon en Jermaine Holwijn. Lelystad wist deze achterstand echter binnen twee minuten om te buigen in 2-2. Even dreigde Ajax in te storten, maar bijtijds werden de bakens verzet en via een perfecte vrije trap van Dennis Bogaard en een fantastische kopbal van Raymond Barkema werd de ruststand 2-4. Direct daarna verzuimde Dennis Bogaard uit een strafschop de stand verder op te voeren en dat bleek het keerpunt te zijn. Ajax wilde verder geen risico's lopen en Lelystad was niet echt in staat een vuist te maken. Daardoor was er voor het publiek in de tweede fase niets meer te beleven en bleef de stand 2-4. De nacompeititie was zeer spannend. Vlug en Vaardig dwong een 0-0 gelijkspel af en na de winst op HCSC (2-0) moest de ontmoeting tussen Vlug en Vaardig en de Helderse club de beslissing brengen. Vlug en Vaardig won met gering verschil (2-1) en daardoor plaatste Ajax zich voor de "finale" van de nacompetitie, tegen Lunteren. We hopen u in het laatste Magazine van dit seizoen te kunnen melden of Ajax al of niet weer in de eerste klas zal optreden. Wim Heisterkamp Ajax 2 Ajax trof in IJmuiden 2 geen tegenstander, welke ons in de problemen kon brengen. Daar we uit de legio kansen voor rust maar vijf maal wisten te scoren en er vervolgens AJAX MAGAZINE IIJNI 1995 87

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 87