irritaties in de ploeg maar onder aanvoering van Sonny Silooy wisten wij ons goed te beheersen. Ajax kon door de harde spelwijze van Utrecht niet tot vloeiende combinaties komen. Maar FC Utrecht wist ook geen kansen te creëren. Fred Grim hoefde slechts twee keer echt in actie te komen. Jammer dat John van den Brom, altijd een van de onbetwiste leiders van het tweede elftal, die avond niet zijn stempel op de wedstrijd kon drukken. Daardoor werd er onvoldoende druk op Utrecht uitgeoefend en kon zijn directe tegenstander Edwin Gorter uitgroeien tot de beste speler van het veld. Desondanks waren er in de eerste helft mogelijkheden voor Ajax om te scoren. Nordin Wooter had, in plaats van op het doel te schieten, de bal moeten afgeven aan de geheel vrijstaande Peter van Vossen en Kanu was iets te laat om, na een voorzet van Peter van Vossen, zijn voet tegen de bal te zetten. Daarbij scoorde Wijnands van Utrecht bijna een eigen goal na een actie van wederom Nordin Wooter. In de 60ste minuut ging Mendel Witzenhausen verdedigend in de fout. In plaats van de bal blind naar voren te trappen wilde hij het voetballend oplossen, terwijl er twee tegenstanders op hem afkwamen en er verder geen rugdekking was. Hij verloor de bal aan Hernandez die vervolgens Fred Grim met een schuiver in de verre hoek passeerde. Vervolgens ging Ajax in een kolkend Galgenwaard op jacht naar de gelijkmaker. De ploeg bestormde de goal van keeper van Ede die tot tweemaal op de doellijn geassisteerd moest worden door zijn medespelers. De grootste kans van de avond kreeg Nwankwo Kanu. Peter van Vossen speelde vanaf de linkerkant de bal uitgekiend breed op de geheel voor open goal vrijstaande Kanu. Niet te missen kans zou je denken, maar Kanu schoot tot ontzetting van iedereen, naast. Invaller Smolarek bracht Ajax de genadeslag toe. Bij een door Ajax te nemen vrije trap stond nagenoeg de gehele Ajax- achterhoede in het vijandelijke doelgebied. De vrije trap leverde niets op, maar Utrecht kreeg wel de mogelijkheid te counteren via Smolarek. De 38- jarige Pool wist Fred Grim te passeren en 2-0 te scoren. Ajax 2 gaf nog niet op. Tarik Oulida bracht, met nog zo'n tien minuten te spelen, de ploeg weer in de race door uit een tegenaanval 2-1 te scoren. Peter van Vossen graaide daarop de bal uit handen van De Jong om het spel zo snel mogelijk te hervatten. Volgens scheidsrechter Luyten deed Van Vossen dit te hardhandig. Luyten, die reeds vijf gele kaarten had uitgedeeld, trok tot ieders verbazing voor deze actie opnieuw geel. Het betekende de tweede gele kaart in de wedstrijd voor Van Vossen, die daarom vlak voor het einde het veld moest verlaten. Ajax 2 verliest in een echte bekerthriller met 2-1 van FC Utrecht en is uitgeschakeld in het bekertoernooi. De pijn wordt heviger als wij na afloop van de wedstrijd horen dat Ajax 1 door Feyenoord uit het toernooi is gekieperd. Desalniettemin was het voor de jonkies een leerzame avond en kijken wij reikhalzend uit naar deelname aan de Amstel Cup in het volgend seizoen. Competitie Het verloop van de competitie kende een bijzonder wisselvallig karakter. In de afgelopen twee maanden verscheen Ajax 2 slechts twee keer op het veld, thuis tegen Roda JC en Willem II. Na afloop van de wedstrijd tegen Roda JC zaten we allemaal met een flinke kater in de kleedkamer. Het gelijke spel tegen de ploeg uit Kerkrade was het gevolg van het slordig omgaan van Ajax 2 met de kansen. De dag voor deze wedstrijd wist het eerste elftal van Roda JC het Ajax bijzonder lastig te maken. Als Ajax 2 daarentegen tegen de ploeg uit Kerkrade alle kansen had benut had het een grote overwinning behaald. Van de vele mogelijkheden werden er slechts twee benut. Het was Nordin Wooter die uit een voorzet van Winston Bogarde 1-0 scoorde en even daarna zijn inzet, half gekeerd door Marcel Adriaansen, in het doel zag verdwijnen. Wat er in de tweede helft met Ajax aan de hand was zal voor iedereen een raadsel blijven. De ploeg was geen schim meer van het elftal zoals dat in de eerste helft opereerde. Persoonlijke duels werden verloren en Kanu, die voor de rust een constante bedreiging voor de achterhoede van Roda JC was, leek in de tweede helft niet meer aan het spel mee te doen. Roda JC putte moed uit deze houding en zocht meer en meer de aanval. Eerst scoorde Henri Heere 2-1. Vlak daarna stopte Winston Bogarde een bal op de doellijn. Een kwartier voor tijd viel uiteindelijk toch de gelijkmaker voor Roda JC door een kopbal van Ajah Ogechukwu. Door dit gelijke spel verkleinde Ajax aanzienlijk de kansen op het kampioenschap. Een maand later moesten we het opnemen tegen Willem II. De Rus Andrei Demtsjenko maakte in competitieverband zijn debuut voor Ajax. Evenals in de wedstrijd tegen Roda miste Ajax vele kansen. Nordin Wooter wist uit voorzetten van Adrej Demtsjenko en Martijn Reuser de kansen niet te verzilveren. Uiteindelijk was het Andrei Demtsjenko die met een schitterende vrije trap vanaf de 16-meterlijn de score voor Ajax opende. Vlak daarna ging John van den Brom op het middenveld met de bal aan de haal en scoorde verwoestend 2-0. Patrick Kluivert kreeg voor de rust nog de kans Ajax op 3-0 te brengen maar na het fraai uitspelen van zijn tegenstander miste zijn schot iedere richting. Na de rust wist Ajax de voorsprong uit te bouwen. Uit een corner stapte Patrick Kluivert slim over de bal en kon John van den Brom z'n tweede goal scoren: 3-0. Andrej Demtsjenko stond aan de basis van de vierde en laatste goal. Na onderschepping van de bal wachtte hij, met nog slechts één tegenstander voor zich, rustig op Kiki Musampa die uit zijn breedtepass 4-0 aantekende. Een mooie bekroning op het debuut van Demtsjenko. AJAX MAGAZINE JUNI 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 84