Karrière 7 Foto: Louis van de Vuurst door Simon Zwartkruis Een jonge speler, nog, maar ook een naam die al wijd en zijd bekend is. Tarik Oulida staat bekend als een groot talent, een speler met toekomst. Maar ook met een verleden. In Karrière 7, komen beide aspecten ruimschoots aan het licht. Een (zelf)portret van een innemende jongen. 1De jeugd "Ik ben de enige jongen in een gezin met zeven kinderen. Het klinkt misschien stom, maar bij de geboorte van mijn jongste zusje was ik heel erg boos. Ik was een jaar of elf en wilde nou wel een keer een broertje hebben. Toen het weer een meisje bleek te zijn weigerde ik aanvankelijk haar de fles te geven, zo teleurgesteld was ik. Achterlijk, als je het achteraf bekijkt, wat kan dat kleine meissie daar nou aan doen? M'n drie oudste zussen zijn nog in Marokko geboren en later ook op traditionele wijze getrouwd, met drie dagen feest dus. Ikzelf ben in Nederland geboren en heb daardoor een minder hechte band met Marokko. Al bewaar ik hele mooie herinneringen aan onze vakanties daar naartoe. De eerste twee keer kan ik me niet meer herinneren, toen was ik nog te klein, maar de derde keer maakte heel veel indruk. Ik was vijf jaar en we gingen in Ait Hammou Said, een dorp in het zuiden van Marokko, bij mijn opa langs. Dat is eigenlijk m'n eerste tastbare jeugdherinnering. Verder komt er vooral voetbal bovendrijven als ik terugdenk aan die tijd. Ik was altijd met een bal aan het klooien. Meestal op het inmiddels bekende Balboa-plein, waar ook Rijkaard en Gullit voor mijn tijd speelden. In eerste instantie voetbalde ik daar met leeftijdgenootjes, maar later mocht ik bij de grote jongens van een paar jaar ouder debuteren. Het verschil in kracht compenseerde ik met trucjes en techniek. Op school ging het allemaal soepel, totdat ik bij Ajax in de A- junioren belandde, toen kon ik de motivatie niet meer opbrengen. En ik ging me voor andere dingen interesseren, hè. Tot mijn zestiende hield vader me heel kort, moest ik altijd huiswerk van hem maken. Maar ja, toen ging het lekker lopen bij Ajax en de hormonen beginnen op die leeftijd door je lichaam te gieren... De HAVO heb ik helaas nooit afgemaakt." 2. De eerste club "Met mijn buurjongetje en zijn vader werd ik op zesjarige leeftijd lid van DWG, een knus, gezellig cluppie. Alles was daar klein, zelfs het trainingsveld. Dat werd vaak voor AJAX MAGAZINE JUNI 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 80