"Het transfersysteem? Voor de speler een uitste Arie van Os: Interview foto's Louis van de Vuurst Het geld stroomt binnen, de toeschouwers blijven komen, de successen stapelen zich op en de Ajax-cultus neemt toe. Financieel maakt Ajax gouden tijden door. "Maar laten we niet denken dat we er al zijn", waarschuwt penningmeester Arie van Os, die verder praat over de financiële wederopstanding van Ajax, de wereld van de transfers, de rechten en plichten van speler en club, de Champions League, de successen en zijn zorgen voor de toekomst. "We zullen zeer kritisch moeten blijven". Toen Arie van Os in januari 1989 bij Ajax als penningmeester aantrad, zag het er allemaal niet zo best uit. Financieel zat de club behoorlijk aan de grond. Zo erg zelfs, dat het nieuwe bestuur in dat jaar moest nadenken over de vraag of het financieel wel verantwoord was om kerstkaarten te versturen. Die tijden zijn inmiddels voorbij. Financieel natuurlijk niet vanzelf. Van Os: "In het begin van onze periode hadden wij te maken met de FIOD-zaak die door ons moest worden afgehandeld en waar we veel geld aan moesten betalen. Ook het openbreken van de contracten van een aantal spelers was een flinke uitgave. Aan de andere kant kwamen we er, door de verkoop van Richard Witschge, weer iets beter voor te staan. Dit gekoppeld aan bezuinigen op alles wat maar mogelijk was, zijn wij de eerste jaren doorgekomen. Toen dat eenmaal gelukt was werd Ajax steeds gezonder." Dat gaat toch niet allemaal van zelf? "Nee, natuurlijk niet. Daar is beleid voor nodig. Door het bestuur werd als door Tijn Middendorp AJAX MAGAZINE JUNI 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 72