2. 3. Bijzonderheden Op de zaterdag voor Ajax - NEC wordt de naam bekend gemaakt die het nieuwe stadion in Amsterdam Zuidoost zal dragen. Loco-burgemeester De Grave onthulde naam: Amsterdam Arena. Ajax- voorzitter Van Praag vermeldde bij die gelegenheid dat de Ajax-jeugdafdeling op geringe afstand van het stadion in de gemeente Ouder Amstel komt te liggen. Voor aanvang van de wedstrijd ontvangt Louis van Gaal namens Ajax uit handen van staatssecreatis voor de sport, mevrouw Erica Terpstra, de Fair Play Prijs 1994. Frank Rijkaard wordt na een helft spelen rust gegund. De verdediger kampt met een aantal kleine blessures. De Ajax-Supportersvereniging en Frank Rijkaard kondigen aan dat zijn afscheid zal worden omlijst door een aktie voor het Ronald McDonald Kinderfonds. Een deel van de opbrengst van de speciaal voor deze gelegenheid geproduceerde Limited Edition van Rijkaards ondergoed-lijn, zal ten bate komen aan het goede doel. Bijzonderheden Ajax - Sparta was oorspronkelijk vastgesteld op zondag 4 maart. Toen werd het duel vanwege onbespeelbaarheid van het veld afgelast. De 8-0 tegen Sparta betekent de hoogste score in het PTT Telecompetitie-seizoen. Een dag voor de wedstrijd hebben Sparta- trainer Han Berger en de Rotterdamse club het contract verbroken. De reden is de weigering van de spelers om zich te onderwerpen aan een straftraining na de blamerende nederlaag van Sparta tegen Dordrecht '90 in het voorgaande weekend. Bernd Hölzenbein van Eintracht Frankfurt is op de tribune aanwezig om Peter van Vossen te bekijken. Vlak voor tijd mist Edwin van der Sar een uitgelezen mogelijkheid om eens te scoren voor Ajax. Hij ziet zijn penalty gestopt door collega-doelman Edward Metgod. Commentaar Henk van Stee: "Elke debuterende coach hoopt op een stunt tegen Ajax. Die is mij niet gegund, maar wij moeten verder." Louis van Gaal: "Ik had graag gezien dat wij met nog grotere cijfers hadden gewonnen. Dan was dat record uit 1985 (9-0) tenminste verleden tijd geweest. Ik deed toen bij Sparta mee en wordt er elk jaar wel een paar keer aan herinnerd." "Tegen NEC was ik nog kwaad op de spelers omdat zij er maar een helft voluit tegenaan gingen. Nu is het publiek aan zijn trekken gekomen, want wij gingen in de tweede helft door, terwijl de wedstrijd al lang was beslist." AJAX MAGAZINE JUNI 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 61