Historie Van de redactie Foto: Louis van de Vuurst De snelheid waarmee de actualiteit zich in deze laatste maanden van het seizoen ontwikkelt is adembenemend. Voor een periodiek als ons Ajax Magazine zijn de ontwikkelingen soms niet bij te houden. Inmiddels weet ur op het moment dat u dit leest, dat Ajax zijn 25e landstitel in de wacht heeft gesleept. Met de landstitel zet Ajax niet alleen een nieuwe schaal bij in de prijzenkast, het schrijft ook historie. De wijze waarop Ajax zich dit seizoen op de nationale en internationale velden heeft gemanifesteerd is namelijk uniek. Ongeslagen in de competitie, stadionvullend -en zeker niet alleen in Amsterdam-, hartverwarmend en sportief. Het voetbal dat Louis van Gaal predikt en dat wordt uitgedragen door zijn eminente spelersgroep is voetbal om trots op te zijn. Hoe het Ajax zal vergaan in de Champions League-finale is nog een vraag. In de sport is het de eerste plaats die telt en Ajax gaat voor die eerste plaats, op alle fronten. Maar ook wanneer het in Wenen onverhoopt niet mocht lukken, dan heeft Ajax het voetbal verrijkt met een schitterend seizoen. Ajax Magazine 7 is vanzelfsprekend doorspekt van de glorie van het moment. En er straalt vele oprechte Ajax-liefde van de pagina's. Maar de Ajax-filosofie indachtig zijn er ook de "beide benen op de grond". Bijvoorbeeld in het relaas van bestuurslid financiële zaken Arie van Os die zich niet wil overgeven aan euforie. En naast het mooie moment van het heden is er zoals altijd in het Ajax Magazine aandacht voor de toekomst, met andere woorden: voor de Ajax-jeugd, die, ondanks alle aandacht voor de top, de basis is van de vereniging. Dit Magazine nummer 7 staat niet op zich. Het is de spiegel van het moment maar ook een springplank naar morgen. Naar het nummer 8 dat, wat ons betreft, een nog feestelijker nummer mag worden. Een historisch nummer! David Endt AJAX MAGAZINE JUNI 1995 5

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 5