2. Woensdag 8 maart 1995 Ajax 2 - FC Utrecht 1 - 2 (0-0) Stadion Galgenwaard, Utrecht 14.000 Hugo Luyten Grim; Wijnhard, Silooy, Oulida, Witzenhausen; Gehring, Van den Brom, Musampa; Wooter, Kanu, Van Vossen. Gerard van der Lem Van Ede; Wijnands, Van der Net, Smit, Van Kessel; De Jong, Gorter, Plugboer, De Kruijff (78. Smolarek); Booy, Hernandez (85. Graanoogst). Henk Vonk en Ton du Chatinier 59.0 - l Hernandez; 86. 0 - 2 Graanoogst; 87. I - 2 Musampa. Scheidsrechter. Ajax: Trainer: FC Utrecht. Trainers: Scoreverloop. Ajax 2 beet in het zand in Utrecht. Hoewel Ajax 2 het betere voetbal liet zien werd er met 2 -1 verloren in de "thuiswedstrijd" in de Galgenwaard. Hier duelleert Peter van Vossen met Ferdino Hernandez. MAGAZINE JUNI 1995 Bijzonderheden De KNVB heeft bepaald dat Ajax 2 de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht "uit" moet spelen. Hoewel Ajax dus als thuisploeg wordt aangemerkt mag het echter geen gebruik maken van het recht om in het thuistenue tegen FC Utrecht aan te treden... In de slotfase, vlak nadat Ajax heeft gescoord, wordt Peter van Vossen door arbiter Luyten uit het veld gestuurd. De scheidsrechter heeft Van Vossen een slaande beweging zien maken bij het veroveren van de bal die door een FC Utrecht-speler werd vastgehouden om tijd te winnen. Later wordt Van Vossen voor een wedstrijd geschorst en wordt het slaan niet bewezen geacht. De scheidsrechter deelt zes gele kaarten uit aan de FC Utrecht-spelers De Jong, Van Kessel, Plugboer, Hernandez en Booy en aan Ajacied Oulida. Commentaar Peter van Vossen (over zijn rode kaart): "In de passie van het spel gaf ik hem (Utrecht-speler De Jong, red.) een flinke schouderduw. Ik wilde alleen de bal pakken. Heel teleurstellend dat de scheidsrechter dan zo reageert." Gerard van der Lem: "Het elftal is zo sterk als zijn zwakste schakel. We hebben verloren door een paar persoonlijke fouten die je op ons niveau kunt verwachten. Toch waren er kansen genoeg om voor een stunt te zorgen."

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 59