1. Scheidsrechter: Trainer: Feyenoord: Trainer: Woensdag 8 maart 1995 Ajax - Feyenoord 1-2 (n.v.) (1 -0) Olympisch Stadion, Amsterdam 37.500 Mario van der Ende Van der Sar; Reiziger, Blind, Rijkaard, Frank de Boer; Seedorf, Litmanen, Bogarde; Finidi, Ronald de Boer, Overmars. Louis van Gaal De Goey; Maas (46. Refos), Trustfull, Schuiteman, Heus; Scholten, Bosz, Witschge; Kiprich (75. Obiku), Larsson, Blinker. Wim van Hanegem 26. 1 - 0 Ronald de Boer; 80. 1 - 1 Heus (pen.); 94. 1 - 2 Obiku. De ontmoeting in de kwartfinale van de Amstel Cup tussen Ajax en Feyenoord leverde een deceptie op. Feyenoord won na sudden death met 2-1. Ajax kwam wel op voorsprong, door een goal van Ronald'de Boer, die hier Rob Witschge en Rob Maas te snel af is. MAGAZINE JUNI 1995 Bijzonderheden Het systeem van de "sudden death" snijdt Ajax de weg af naar de halve finale. Bij Ajax maakt Ronald de Boer weer zijn opwachting na een lange periode van blessureleed. Op de reservebank bij Ajax zitten slechts vier spelers, tweede keeper Casper Nelis, verdediger Danny Landzaat, middenvelder Martijn Reuser en aanvaller Andrei Demtsjenko. Edgar Davids ontbreekt in de Ajax-selectie. Op dinsdag 7 maart onderging hij een operatie aan zijn linkeroog. Dat was tijdens de vriendschappelijke wedstrijd in januari tegen Vojvodina Novi Sad geraakt en herstelde slecht. Tijdens de operatie is de verhoogde druk op de oogbal verholpen. Arbiter Van der Ende geeft geel aan Maas, Blinker, Schuiteman en Obiku van Feyenoord en aan Blind van Ajax. Commentaar Louis van Gaal: "Het was de verdienste van Feyenoord om steeds agressiever te gaan spelen. Maar meermalen werd zonder sanctie hard ingegrepen, wat bij ons irritatie opwekte. We gingen minder spelen. Sommige van onze spelers waren meer met Feyenoord dan met zichzelf bezig." Wim van Hanegem: "Die sudden death was in ons voordeel. Toch ben ik er geen voorstander van. Voor hetzelfde geld had die bal er een minuut eerder bij ons in gelegen."

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 58