2 Woensdag 15 maart 1995 Ajax - Hajduk Split 3-0 (2-0) Olympisch Stadion, Amsterdam 41.000 Scheidsrechter: Ion Craciunescu Ajax: Van der Sar; Reiziger, Blind, Rijkaard, Frank de Boer; Seedorf, Litmanen, Davids; Finidi, Kluivert (77. Bogarde), Overmars (58. Van Vossen). Trainer: Louis van Gaal Hajduk Split: Gabric; Butorovic, Vulic (46. Vuica), Stimac, Person, Prazenica; Andrijasevic, Pralija, Asanovic; Rapaic, Mornar (70. Seferovic). Trainer: Ivan Katalinic Bijzonderheden Voor het eerst sinds 1979 bereikt Ajax de halve finale van het landskampioenentoernooi. Naast Ajax plaatsen ook Bayern München, Milan en Paris Saint Germain zich voor de halve finale-wedstrijden die op 5 en 19 april plaats vinden. Ajax ontmoet daarin Bayern München en Milan speelt tegen Paris Saint Germain. Clarence Seedorf krijgt van scheidsrechter Craciunescu de gele kaart omdat hij bij een vrije trap niet de vereiste afstand in acht neemt. Ook keeper Gabric krijgt geel na tijdrekken. Bij Ajax ontbreekt Edgar Davids die herstelt van een oogoperatie. Commentaar Kanu: "Ik heb een great game gespeeld tegen de Eagles en ik ben in vorm. Bovendien geloof ik altijd in mijzelf. Ik heb ook tegen Hajduk een great game gespeeld." Frank de Boer (over zijn doeltreffende vrije trap): "Eigenlijk lag de bal op een plek voor een rechtspoot, maar ik eiste hem op. Ik had een goed gevoel en mijn passes gingen ook goed. Ik had zelfs nog een derde doelpunt kunnen maken. Ik was er wel een beetje ziek van dat dat niet lukte." In Amsterdam maakte Ajax korte metten met Hajduk Split. Deze mogelijkheid, al vroeg in de wedstrijd, werd door Frank Rijkaard gemist. Daarna volgden doelpunten van Nwanko Kanu en Frank de Boer. MAGAZINE JUNI 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 55