aduw van de heldenrr meerdere clubs gesponsord, nu zou het alleen Ajax worden. Daar is uitvoerig over gediscussieerd, want het is natuurlijk een flinke hap uit je totale promotiepakket. Daarbij heeft het nogal wat consequenties voor je algehele uitstraling." Door de sponsoring van Ajax concentreert de attentie voor Roto Smeets zich op één project. Het was ooit anders. Suèr: "Het was nogal versnipperd omdat onze bedrijven in het land vrij autonoom waren. Ons bedrijf in Deventer was sponsor van Go Ahead Eagles, het bedrijf in Weert had banden met Roda JC en MW. Op een gegeven moment hebben we moeten beslissen: dat past niet meer. We hebben naast de eigen identiteit van de bedrijven een collectief beleid. Onze strategie is dat we als collectief, als groep, naar buiten treden. De groepssterkte moest belangrijker worden: één club, één gedachte, één familie en Ajax als hulp middel om die gedachte te stimuleren en vorm te geven". De keuze voor Ajax was een weloverwogen keuze. Suèr: "Het gaat natuurlijk op dit moment uitstekend. De klanten zijn er trots op en vinden het plezierig om bij onze club te horen. Het geeft ook een onderlinge binding tussen de bedrijven. Dat was nodig ook. Plotseling kwamen er door de fusie drie culturen bij elkaar. De cultuur van Boekhoven was toch een hele andere dan die van De Boer. En daar kwam dan ook nog de VNU-cultuur bij. Door onze binding met Ajax krijgen onze gasten niet alleen het gevoel goed bediend te worden door elk individueel bedrijf, maar ook dat er een stevige groep achter zit die zekerheid en vertrouwen geeft." de eerste instantie is het voor onze klanten." Eén familie "Het is zo," vervolgt hij, "dat Boekhoven al zo'n jaar of zes geleden met het sponsoren van Ajax is begonnen. Toen vorig jaar het contract afliep, hebben wij in de nieuwe organisatie opnieuw moeten stemmen of het contract al dan niet verlengd moest worden. We moesten eerst alle bedrijven op één lijn krijgen. Voorheen werden AJAX MAGAZINE JUNI 1995 Doet u het daar allemaal voor? "Er zijn een paar dingen. Wij zijn leverancier van Ajax. Daar krijgen we iets voor terug. Daarnaast is het voor ons enorm belangrijk klanten in een andere omgeving te ontmoeten. We wisten vooraf wel dat men het leuk zou vinden, maar dat het zo enorm zou aanslaan, dat was toch wel verrassend. Iedereen vindt het echt fascinerend. Vooral omdat de mensen zich kunnen bewegen in het hart van het stadion, daar waar alles gebeurt. Zo dicht bij de kleedkamers, de spelers, het veld. Ik moet nog maar zien dat deze situatie ook in het nieuwe stadion komt." AAaar u bent toch met mij eens dat je met goed fatsoen je gasten niet meer op een normale manier in dit stadion kunt ontvangen? "Natuurlijk kan het beter, luxueuzer, professioneler, maar dat is juist de charme van dit stadion. Voetbal, en zeker voetbal zoals dat door Ajax wordt gespeeld, bestaat voor een belangrijk deel uit emotie, uit dramatiek. Dat heeft waarde, want er is toch altijd iets van heldenverering. Iedereen wil in de schaduw van de helden marcheren. Die dramatiek, dat emotionele aspect, dat doet het bij Ajax heel goed. Je moet eens zien wat er met iemand gebeurt die nog nooit eerder een voetbalwedstrijd heeft bezocht. Zonder echt een kenner te worden, ervaart hij de spanning, de professionaliteit, de sfeer. Dat is te vergelijken met theater. Ajax heeft wat de opera heeft, wat cultuur met een grote C heeft. Ajax maakt theater. Dat begint al met de wijze waarop Ajax de warming-up verzorgt. Maar ook: de zorgvuldigheid in 37

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 37