Ajax en Roto Smeets Dick Suèr: Sponsorvrienden "Marcheren in de scl door Tijn Middendorp foto's Louis van de Vuurst Roto Smeets behoort in de grafische industrie tot de vijf grootste bedrijven van Europa. In Nederland staat de onderneming al jaren aan de top. Roto Smeets begon zo'n zes jaar geleden met het sponsoren van Ajax. "Het groepsgevoel binnen de onderneming moest sterker worden. Eén club, één gedachte, één familie en Ajax als hulpmiddel om die gedachte te stimuleren en vorm te geven. Een gedachte waar mensen niet alleen met hun hoofd achter staan, maar ook met hun hart. Ajax is dat middel dat heel duidelijk op het hart, op de emotie werkt." Roto Smeets de Boer BV is geboren uit de combinatie van De Boer-Boekhoven en de VNU Grafische Industrie. Het bedrijf telt ruim vierduizend werknemers en een omzet van één miljard gulden. De organisatie kent een regionale divisie, met 17 kleine drukkerijen verspreid over het hele land, en twee grote drukkerij - groepen, georiënteerd op de diepdruk en de offset. Daarnaast is er verspreid over zeven landen de verkoopgroep Roto Smeets BV, met aan het hoofd van de verkoopdivisie Dick Suèr. Onder dit compartinent resorteren ook alle uitgeverijen. Het is dan ook Suèrs zorg dat al het drukwerk dat Ajax graag gedrukt wil zien zo economisch mogelijk en perfect op tijd geleverd wordt. Wat Roto Smeets voor Ajax doet, is maar een fractie van haar werkzaamheden. De bladen die binnen de groep worden gedrukt, zijn teveel om op te noemen: variërend van Margriet en Libelle tot Time en The Economist. Tot de klantenkring behoren ook alle grote postorderbedrijven. Roto Smeets heeft bij iedere thuiswedstrijd de beschikking over achtentwintig zitplaatsen, waarvan er altijd zo'n tweeëntwintig bezet zijn met gasten en de rest met gastheren uit de verkoop organisatie en drukkerijen. Dick Suèr: "Ajax is voor ons vooral een relatie instrument. Natuurlijk is het mooi dat je naam regelmatig wordt gekoppeld aan 'winners,' maar het gaat ons niet onmiddellijk om de naamsbekendheid. In 36 AJAX MAGAZINE JUNI 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 36