dat ze het niet zouden winnen zonder mij." Na de verstrooiing van het voetbalveldje is er, ook iedere dag, de ernst van de bijbel. Het gezin Kanu leeft volgens de tradities van de christelijke Igbo-stam en iedere avond lezen ze gezessen een stukje uit het Heilige Schrift. Kanu: "Je kunt onze beleving van het christelijke geloof goed vergelijken met de manier waarop het in Nederland wordt beleden. We gingen iedere zondag naar de kerk en probeerden ons aan de regels van de bijbel te houden. Daar voel ik me prettig bij, rustig ook. Verder moet je je bij de rituelen van de Igbo-stam niet zo veel voorstellen. Vrijwel iedereen uit mijn geboortestreek is lid van die stam. Als ik ergens anders in Nigeria ben herken ik een Igbo onmiddellijk als ik met hem spreek. Hoe, dat is niet uit te leggen. Je merkt en voelt het aan elkaar. Mensen van de Igbo-stam zijn hard werkende mensen, zowel in de handel als op het platteland. De grootste stam in Nigeria is de islamitische Housa-stam, waar Babangida trouwens lid van is. Ik respecteer ieders geloof, zolang dat ook andersom het geval is. Ik put nog steeds heel veel kracht uit het christendom. Als ik een keer niet op zondag hoef te spelen ga ik in Amsterdam naar een kerkdienst. En iedere wedstrijddag lees ik thuis, vlak voordat ik naar het stadion ga, nog even een stukje uit de bijbel. Daar put ik de kracht voor de wedstrijd van die dag uit." Vliegende vaart De bijbel, de bal en school. In zijn vroege puberjaren vloeien de drie basiselementen uit zijn jeugd samen, met verstrekkende gevolgen. Het schoolelftal van aanvoerder Kanu verovert -met hulp van boven, zo is zijn stellige overtuiging- de nationale titel van Nigeria. Nwankwo heeft inmiddels een paar forse groeistuipen achter de kiezen, een erfelijke kwestie gezien de boven gemiddelde lengte van zijn moeder, en krijgt een aanbieding van Fed Works, een club uit de hoogste amateurklasse. Hij is nog jong, 15 jaar pas, maar zijn lengte en zijn talent vergoeden veel, zo niet alles. Bij Fed Works treft Kanu een rijke lichting talenten aan. Onder hen Patrick Oparaku, anno nu een aanstormend talent bij het Belgische Anderlecht. Fed Works swingt onder aanvoering van Kanu en Oparaku naar de landelijke amateurtitel en hun kostje is gekocht. Ze vertrekken broederlijk naar Kunyanou FC en spelen zich, met hun eerste profcontract in de zak, binnen een jaar in het nationale jeugdteam van AJAX MAGAZINE JUNI 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 21