Nwankwo Kanu wordt onder feestende medespelers bedolven na zijn winnende doelpunt in de laatste minuut van Go Ahead Eagles - Ajax. De Amsterdam Arena, dat is de naam van het nieuwe stadion dat in juli 1996 wordt opgeleverd. oorlog niet onopgemerkt voorbijgegaan. Het voetbal bood enig soelaas voor alle ellende waardoor het Hadjuk zowaar lukte de kwartfinales van de Champions League te halen. Het werd geen wedstrijd waar de vonken vanaf vlogen, maar voor een spetterende wedstrijd zijn twee ploegen nodig. Hadjuk Split speelde met heel veel spelers achter de bal om zo doelpunten te voorkomen. De ploeg slaagde daar volledig in. Ajax zag geen kans een bres in die verdediging te slaan. Litmanen, Kluivert en Frank de Boer kwamen nog het dichtst bij een treffer. De Kroaten creëerden geen enkele kans. De 0-0 eindstand was op zich niet zo'n slechte uitgangspositie voor de wedstrijd op 15 maart in het Olympisch Stadion. Dan zou onze ploeg het toch "eenvoudig" moeten kunnen afmaken. In de drukke maand maart kwam onverwacht toch nog een extra pauze door de afgelasting van Ajax- Sparta. Sneeuw, regen en hagel maakten het veld onbespeelbaar. "Dat kan volgend seizoen niet meer," zei de KNVB in haar drift om de competitie nu eens wat regelmatiger te laten verlopen. "Burgemeesters moeten nu maar eens ophouden wedstrijden te verbieden en iedere club heeft de plicht er voor te zorgen dat het veld bespeelbaar is." Voor het eerste valt natuurlijk veel te zeggen maar hoe te regelen dat grote hoeveelheden neerslag kort voor een wedstrijd overwaaien is nog niet helemaal duidelijk. Bekerthriller De inmiddels beruchte 8e maart kwam in zicht. Op die dag kwam Ajax met twee elftallen uit in het toernooi om de Amstel Cup, voorheen KNVB beker. Er ging heel veel aan deze wedstrijden van Ajax 1 thuis tegen Feyenoord en Ajax 2 uit tegen FC Utrecht vooraf. Duidelijk was dat de KNVB niet goed wist hoe het met dit unieke feit moest omspringen. Het zou nog unieker worden wanneer beide teams de halve finales zouden bereiken. "Het zou een slechte zaak zijn voor het Nederlands voetbal wanneer Ajax met twee teams de finale bereikt," aldus Louis van Gaal daags voor de wedstrijden. Dat vond de KNVB waarschijnlijk ook, gezien allerlei regels waarmee de bond kwam aanzetten. Ten eerste mocht Ajax niet op twee verschillende dagen spelen, waardoor de thuiswedstrijd van Ajax 2 werd omgezet in een uitwedstrijd tegen FC Utrecht. Ten tweede moesten beide duels gelijktijdig worden afgewerkt. Inderdaad, Ajax 1 en 2 hadden geschiedenis kunnen schrijven, wanneer beide ploegen de volgende ronde hadden gehaald. Helaas liep het anders. Beide teams werden uiteindelijk uit het toernooi gewipt door een minimaal verlies en Ajax 2 daarbij met een hopeloze leiding op het veld. In het Olympisch stadion beleefde Ajax 1 tegen Feyenoord na verlenging de kater van de 'sudden death'. Ons eerste elftal leek de Rotterdammers weer eens van het veld te spelen. Ajax kwam eenvoudig op voorsprong en had die kunnen vergroten wanneer de scheidsrechter niet had geweigerd de bal op de stip te leggen bij een overtreding op Mare Overmars. De Rotterdammers daarentegen kregen op het laatste moment wel een "pingel" bij een tackle van Danny Blind. De Ajacieden zakten vervolgens weg en konden de wedstrijd niet langer controleren. In de verlenging kreeg Ajax 1 de kous op de kop met het 'sudden death-systeem'. Na de snelle goal van Mike Obiku was de wedstrijd afgelopen en kon de ploeg de 10 AJAX MAGAZINE JUNI 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 10