Drie Ajacieden gingen er met de hoofdprijzen vandoor op het VVCS Voetbalgala. Clarence Seedorf werd door zijn collega's gekozen tot Talent van het Jaar, Edwin van der Sar werd de Keeper van het Jaar en Ronald de Boer werd gekozen tot Voetballer van het Jaar 1994. Het werd geen onverdeeld succes. Doelpunten bleven uit, de collectieve gedachte werd zo nu en dan losgelaten ten faveure van persoonlijke roem en NAC zwoegde zich naar een paar -onbenutte- kansjes. Een dag later toog de voltallige Ajax- selectie naar het WCS Gala in Hilversum, waar de voetballer van het jaar 1994 door de spelers uit het betaalde voetbal zou worden gekozen. Vooraf was reeds bekend dat dat een Ajacied zou zijn want de drie genomineerde spelers waren Jari Litmanen, Frank Rijkaard en Ronald de Boer. Veel symphatie ging uit naar Frank Rijkaard (niet alleen vanwege zijn voortreffelijke jaar, maar ook vanwege zijn schitterende staat van dienst) maar de heren voetballers lieten hun sentiment thuis en kozen Ronald de Boer als Voetballer van het Jaar 1994. De versierselen werden hem uitgereikt door Louis van Gaal. Ajax deed nog meer van zich spreken want Edwin van der Sar kwam als Beste Keeper uit de enveloppe en Clarence Seedorf werd voor de tweede keer gekozen tot Talent van het Jaar. Een eclatant succes voor onze vereniging. De honorering van Folkert Velten (Heracles) als beste speler van de eerste divisie en van Feyenoord als Club van het Jaar, completeerden de verkiezing. Andersoortige opschudding was er bij de bekendmaking van de voorlopige selectie voor het WK onder 19 jaar die in Nigeria zou worden gespeeld. Maar liefst elf Ajacieden verschenen bij de selectiewedstrijd, inclusief Patrick Kluivert, een keuze die binnen Ajax verbazing en irritatie opriep. "Wij zijn van mening dat de ontwikkeling van het individu Loerend op de de foutieve pass van Ajax en de daarop volgende counter lukte het Feyenoord zelfs op voorsprong te komen. Gelukkig, zoals vaker dit seizoen, zag Ajax kans de zaak vrij snel weer recht te trekken. Uitblinker Finidi George schoof na een één-twee met Frank de Boer de bal met buitenkant rechts in het Feyenoord-doel. Ajax bleef de betere ploeg maar had bij een vrije trap van Frank de Boer enig geluk dat de bal door de "muur" zodanig van richting werd veranderd dat De Goey kansloos was. Even later mocht Feyenoord het uit een soortgelijke situatie ook proberen, maar Rob Witschge knalde op de paal. Onmiddellijk daarna scoorde Peter van Vossen op aangeven van Finidi George met een mooie lob over Ed de Goey (3-1). Van Vossen's provinciegenoot Danny Blind bezegelde het lot van Feyenoord door een mooie aanval met links af te ronden. Het toetje van de wedstrijd was het inzetten van Nordin Wooter en debutant Kiki Musampa die als dartelende veulens de Rotterdamse veste in verwarring brachten. Eén van hun akties leverde Mare Overmars een prachtige kans, die Overmars helaas niet benutte. De overwinning was, zeker gezien de spelopvatting en het veldspel, meer dan verdiend. Dat Ajax de prestatie onder moeilijke omstandigheden leverde, stemde tot nog meer tevredenheid. prevaleert. Dat gaat boven andere belangen, die van een club of een bond," aldus Directeur Opleidingen Co Adriaanse, die aangaf meer te zien in de waarde van de Nederlandse competitie als opleidingstoneel voor Patrick dan een toernooi tegen leeftijdsgenoten, een niveau dat Kluivert inmiddels ontgroeid is. Adriaanse roert dit onderwerp aan in het artikel over de Mexico-trip, in dit Ajax Magazine. Het WK in Nigeria werd opgeschort, waardoor een aantal problemen uit een niet verwachte hoek werden bedekt. De kern van het probleem blijft: het verschil in inzicht tussen de KNVB en de clubs omtrent het opleiden van talent. Het zou goed zijn om daar met iedereen op één lijn te komen. De klassieker Het veld van het Olympisch Stadion lag er wat zanderig bij op de avond van 12 februari bij het eerste competitietreffen tussen Ajax en Feyenoord, de klassieker. Bij Ajax ontbraken om diverse redenen Ronald de Boer, Jari Litmanen, Edgar Davids, Nwankwo Kanu en Frank Rijkaard. Dat maakte niet iedere Ajax- supporter gerust op een goede afloop. Het werd een wedstrijd met vele gezichten. Periodes van saaiheid, vooral door de onmacht van de Rotterdammers, werden afgewisseld met spektakel over een weer. AJAX MAGAZINE APRIL 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 9