stond hij een half seizoen lang aan de zijlijn naar de verrichtingen van zijn teamgenoten te kijken. Evers is een verdediger. En een goede, naar het schijnt. De C-junioren Het omslagpunt, waar trainer Henny de Regt vlak voor de winterstop nog op hoopte, is er nog niet bij de Cl. De ploeg blijft verliezen. In en tegen Abcoude werd het 4-1 voor Abcoude en uit tegen WGW was de eindstand 4-0 voor de thuisploeg. Maar nog altijd gaat De Regt ervan uit dat er niet wordt gedegradeerd uit de op een na hoogste landelijke B-junioren competitie. En dat dan zonder te vervallen in degradatievoetbal. Daartoe zijn zijn spelers ook niet toegerust. Het zijn over het algemeen kleine kereltjes die al hun fijnzinnigheid en voetbalvermogen letterlijk de grond ingeboord zien worden door de reuzen die de tegenpartij bevolken. Maar De Regt ziet tot zijn genoegen dat ook de mindere godenzoontjes er steeds beter mee omgaan. Telkens opnieuw verliezen gaat niet ten koste van het moreel. De Regt heeft een paar pupillen die zich steeds effectiever weten te wapenen tegen al dat fysieke geweld. Die houden zich staande. "En dat zijn natuurlijk wel de talenten die het verder kunnen redden." De groep heeft zichzelf belooft dat alle aandacht nu zal worden gericht op Zaandijk en DWV, de mede-kandidaten voor degradatie. En verder richt men zich op de Top-6 competitie, waarbij tegen de Cl's wordt gespeeld van Sparta, NAC, PSV, Willem II en Feyenoord. In die competitie tegen leeftijdsgenoten blijkt de werkelijke kracht van deze Cl. "Ik heb bewondering voor hun strijdlust," zegt De Regt. "En hoewel we veel wedstrijden verliezen, kan ik niet zeggen dat het spel niet loopt. Het klinkt misschien idioot, maar ik ben niet ontevreden over de Cl." Zo beroerd als het met de Cl gaat, zo prettig verloopt de competitie voor de C2. Het is zelfs gelukt om Abcoude, de gedoodverfde kampioen, eigenhandig van de eerste plaats te verdrijven. Het was een onvervalste topper: Abcoude Cl - Ajax C2. Op eigen terrein liet Abcoude het toegestroomde publiek genieten. Het was sterker, dat was duidelijk. Maar toch kwam Ajax op een 1-0 voorsprong. Abcoude kwam op gelijke hoogte en nam later zelfs een voorsprong. Maar de mannen van leider Wim Stuut en Henny de Regt vochten tot het bittere eind. Uiteindelijk werd het via twee vrije trappen 3-2 voor Ajax. Een regelrechte sensatie. Door de overwinning kwam Ajax een punt boven Abcoude te staan. Daarna werd ook nog met 5-1 van AS'80 gewonnen. Er werden nogal wat wedstrijden afgelast na de winterstop. Volgens Stuut vinden zijn spelers dat niet prettig, wat er ook voor alternatief programma wordt gehouden. "Het liefst spelen ze vier keer in de week. Ze kunnen er niet genoeg van krijgen." Over de C2 niets dan goeds. De D-junioren Na de winterstop werd in de eerste maand niet veel gevoetbald, althans niet in competitieverband. Er werden wel drie oefenwedstrijden gespeeld, waarvan één tegen Sparta Dl. Ajax speelde thuis, maar verloor wel met 4-1 van de Rotterdammers. Het zou overdreven zijn te stellen dat Ajax werd weggespeeld, maar Sparta was bedroevend veel beter, dat wel. Het was toch even schrikken voor de begeleiding. De wedstrijden tegen de leeftijdsgenoten van Feyenoord, Sparta en PSV zijn de graadmeters voor de kracht van het elftal. En als je dan ook nog bedenkt dat Feyenoord D2 van Sparta Dl won, is er helemaal reden tot ongerustheid. Maar zover wil Andriese noch trainer Jan Olde Riekerink gaan. Ontevreden waren zij wel over de matheid die met name in de wedstrijd tegen Sparta over de ploeg lag als een te warme elektrische deken. Er wordt door de Dl volgens Andriese af en toe gevoetbald als om aan een verplichting te voldoen. Terwijl het voetbal toch is bedacht als aangename manier van verpozen. Nu is het natuurlijk wel zo dat voetballen bij Ajax onder iets grotere druk gebeurt dan een gezellig spelletje halma met de familie, maar je mag toch verwachten dat er met een zeker enthousiasme wordt gespeeld. "Kennelijk vergeten ze zo nu en dan dat ze zich ieder jaar moeten bewijzen om bij Ajax te mogen blijven," zegt Andriese boos. "Wij vergeten niet dat het nog maar kinderen zijn. Maar het zijn geen gewone kinderen, het zijn getalenteerde kinderen, en daaraan mogen en moeten wij eisen stellen. Wij zijn ze per slot van rekening aan het opleiden tot prof." De competitiewedstrijd tegen SV Bijlmer werd met 7-1 gewonnen. Daar viel weer enige bezieling te bespeuren, goed spel en voorzichtige tevredenheid bij de begeleiding. De D2 speelde in januari twee keer voor de competitie en een paar keer vriendschappelijk. Uit tegen Abcoude werd het 6-0, maar die uitslag was enigszins geflatteerd. Abcoude-supporters vonden zelfs dat de uitslag net zo goed andersom had kunnen zijn. Dat lijkt een belachelijke stelling, maar toch was het niet zo'n rare gedachte. Abcoude kreeg, zeker in de eerste helft, bijna evenveel kansen als Ajax. Maar Ajax benutte ze en Abcoude niet. Bij rust stond het 3-0 en in de tweede helft werden nog eens drie goals toegevoegd. Het was een goede wedstrijd. De vriendschappelijke partij tegen de Dl gaf nog meer reden tot tevredenheid. Van tevoren was een flinke inmaakpartij ingecalculeerd. Maar in de wedstrijd liep het anders. In totaal werd er weliswaar veertien keer gescoord, maar daarvan nam de D2 er vijf voor zijn rekening. De ruststand was 6-1, de eindstand: 9-5. En dat betekende, en zo rekende men natuurlijk voornamelijk bij de D2, dat de score in de tweede helft 4-3 in het voordeel van de D2 was. Maar vooral het goede spel beloofde veel. Tegen OSV werd die belofte ingelost. Ajax won met 9-1. Sinds lange tijd werd er weer eens echt goed gespeeld, met zuiverheid in AJAX MAGAZINE APRIL 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 89