ereronde van Necaxa, niet om 20-jarigen het veld in te sturen tegen de veelal drie jaar jongere Ajacieden. Beenhakker had zich heilig voorgenomen niet te verliezen van zijn voormalige werkgever. Maar daarbij moet worden vermeld dat de Mexicaanse jeugd zeer zeker getalenteerd is. In het midden- Amerikaanse land is echter geen noemenswaardige jeugdopleiding en dus gaat het gros der talenten verloren. Maar er was één andere wedstrijd die meer vertelde over de werkelijke kracht van de Al dan die andere bij elkaar. En dat was die tegen Bayern München. De Beieren hadden immers evenveel last van de omstandigheden als de Amsterdammers. Ajax won met 4-0 en stapte trots de catacomben van het Atlanta-stadion binnen omdat de werkelijke kracht van de Al kennelijk groter uitviel dan voor mogelijk was gehouden. Mexico bleek een enorme katalysator van de teambuilding. Dinsdag landde de ploeg op Schiphol en de zaterdag daarna werd thuis met 8-1 van Fortuna Sittard gewonnen. De eerlijkheid gebiedt te zeggen dat Fortuna weinig voorstelt dit seizoen. Maar dat kan niet worden gezegd van AJAX MAGAZINE APRIL 1995 Sparta. In de eerste helft van het seizoen werd op eigen bodem met 2-2 gelijkgespeeld tegen de fysiek sterke Rotterdammers. De week na Fortuna moest de Al naar Het Kasteel. De 6-0 overwinning en nog meer het vertoonde spel ontnamen de immer kritische begeleiding iedere aanleiding tot ongenoegen. Deze Al is zo slecht nog niet. De A2 krijgt dit seizoen een stoomcursus persoonlijkheid, met als aanjager trainer Dick de Groot. De resultaten logen er in de loop van de eerste helft van het seizoen niet om. Maar de strijd is nog niet ten einde. Thuis tegen Elinkwijk ging het goed. Elinkwijk-uit was met 3-2 gewonnen. Nu, op eigen terrein, zag het er de eerste helft nog niet al te hoopvol uit. Ajax Al - Elinkwijk Al had veel weg van een moddergevecht. De Utrechters hadden er minder problemen mee dan de Amsterdammers. Met een vrij ongecompliceerde strijdwijze kon Elinkwijk Ajax één helft bijbenen 1-1). In de tweede helft bleek dat de conditie van de Ajacieden veel beter was dan die van de Elinkwijkers. Eindstand: 5-1. Daarbij was het uitgerekend Angelo Droogh die een onvervalste hattrick scoorde. Normaal gesproken is hij een vrij timide jongen, die nooit zo op de voorgrond treedt. Dit keer 85

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 85