nauw en kwam met doelpunten van Patrick Schuurman en Rosco Viereck zelfs nog aardig in de buurt van een gelijkspel. Huizen kon de kampioensvlag praktisch uithangen en Ajax gaat trachten de tweede plaats vast te houden. Naast deze competitiewedstrijden speelde Ajax vanwege de vele afgelastingen nog twee oefenpartijen tegen de eersteklassers Spakenburg en DOVO. De eerste ontmoeting ging met 3-2 verloren, de tweede werd met dezelfde cijfers gewonnen. Wim Heisterkamp Ajax 2 Voor ons tweede team was de eerste wedstrijd na de winterstop tegen AFC tevens de belangrijkste. The Reds startten met hun gerenommeerde ploeg zeer sterk, maar het was toch Ajax, dat al vrij spoedig de leiding nam. AFC was echter niet geschrokken, trok ten aanval en strafte twee zwakke momenten van onze defensie genadeloos af. Prima voetballend kwamen we echter nog voor rust weer op gelijke hoogte en het goede spel zette zich ook in de tweede helft door. Ajax nam dan ook opnieuw de leiding en toen AFC daarna een levensgrote kans om zeep bracht was de strijd gestreden, vooral ook omdat wij enigszins fortuinlijk de marge tot twee treffers hadden vergroot (4-2). Rest nog te vermelden, dat de scheidsrechter, ondanks zeven gele kaarten, de beste man van het veld was. Tegen Aalsmeer speelde Ajax zeer matig, ondanks een vroege voorsprong. Triest dieptepunt was de rode kaart voor onze spits. Na een donderspeech in de kleedkamer ging het vervolgens veel beter. Er kwamen een aantal schitterende acties, waaruit we nog eens vijf maal wisten te scoren. Doordat de scheidsrechter een duidelijk buitenspelgeval over het hoofd zag, Aalsmeer tegenscoren. Uitslag 6-1. In de confrontatie met Zandvoort75 startte Ajax opnieuw erg sterk en dat leverde snel een treffer op. Daarna sloop gemakzucht de ploeg weer binnen, met als gevolg dat er voor de rust slechts twee goals bijkwamen uit een legio aantal kansen. Na de hervatting zagen we hetzelfde spelbeeld, een veel sterker maar slordig spelend Ajax, dat pas erg laat naar 5-0 wist uit te lopen. Ter verontschuldiging mag ditmaal worden opgemerkt, dat het veld, waar veertien dagen niets aan gedaan was, er zeer slecht bij lag. Dolf van Zoest Ajax 3 Door de vele afgelastingen kwam Ajax 3 na de winterstop tot half februari slechts éénmaal binnen de lijnen en wel tegen de concurrent Huizen. Het was onze laatste kans om nog aansluiting bij de top te houden. Tot de rust was het een gelijkopgaande strijd, waarin Ajax de leiding nam, maar Huizen al spoedig langszij kwam. Voor de rust boog Ajax de stand naar 1-2 om. Vervolgens werd het spel door Ajax gedicteerd, zonder dat de kansen werden benut. Hoewel Huizen er eigenlijk niet aan te pas kwam, profiteerde het wel van de eerste mogelijkheid om weer naast Ajax te komen en het werd zelfs nog erger, toen Huizen uit een vrije schop zelfs de winnende treffer wist te maken. Door de nederlaag kunnen we het kampioenschap vergeten, maar we zullen onze tegenstanders in de komende wedstrijden niets cadeau geven. De Ajax- treffers in de ontmoeting met Huizen kwamen van Hofwijcks en Bosschieter. Frans Grootenboer Ajax 4 In het vorige Ajax Magazine droegen de aan Ajax 4 gewijdde woorden een zweem van vermoeidheid. De winterstop werd verlangend tegemoet gezien, zo heette het toen nog. Wellicht was dat een te persoonlijke benadering ofwel werkte de tekst prikkelend op het karakter van de herfstkampioenen. Van een diepe winterslaap was in elk geval geen sprake. Perioden van sneeuw en ijs waren van korte duur en zelfs de toch niet voortreffelijke grasmat van het "geleende" Voorland-veld (Stadion Over De Twee Sloten) bleek bereid om Ajax 4 al snel te ontvangen. De kwaliteit van de tussentijdse trainingsarbeid werd spoedig aan een grote test onderworpen. "Ajax - KMVZ" meldden de affiches. Een kraker. Dat was te merken, want veel toeschouwers hadden zich verzameld om het treffen tussen de twee beste clubs uit de afdeling gade te slaan. Ajax 4 begon met een ridderlijke energie en dat leverde twee puntgave treffers op, beide gemaakt voor het rustsignaal. Een van beide schutters, Dick Schoenaker, moest het voor gezien houden en stond zijn plaats af. De kleedkamerstemming was gemengd. De grote tevredenheid over de ruststand kon een gevoel van onzekerheid niet wegnemen. Het was niemand ontgaan dat KMVZ een kwiek en fit elftal had. Een elftal met uitroeptekens die zorgde voor vraagtekens, om het maar eens cryptisch te beschrijven. De tweede helft boog Ajax 4, het boog en het barstte. Twee rappe goals van KMVZ ondermijnden het zelfvertrouwen van de Ajacieden en zweepten de tegenstander op naar hun beste seizoensprestatie. Toen het Stadion Over De Twee Sloten leegstroomde, had Ajax 4 haar eerste nederlaag te pakken: 2-4. In de gebogen hoofden leefde echter geen onmin. De tegenstander was domweg sterker gebleken, en een sportieve geest weet dat te accepteren. Toch morrelde er iets, het verlies had een geurtje, er klopte iets niet. Het vermoeden was niet op frustratie gebaseerd maar op scherpe waarneming. KMVZ, zo bleek door speurwerk van Floor "Watson" Thoolen, had zich overspeeld. Het aantal ongerechtigde spelers was, zelfs voor het voetbal op dit niveau, erg groot. En terwijl Ajax 4 de competitie winnend voortzette speelde "Ajax - KMVZ" nog door. Niet in Stadion Over De Twee Sloten, maar op Bureau De Groene Tafel. De bondsbonzen stelden KMVZ-fraude vast en gaven Ajax 4 de punten die het dacht verloren te hebben. De gewraakte wedstrijd dient bovendien te worden over gespeeld. KMVZ bleek zo geschokt, dat het één van de daaropvolgende wedstrijden verloor. Daarmee werd Ajax 4 in een kampioenszetel geplaatst. En die zit zo lekker, dat wij er niet meer uit willen. Zelfs "Ajax - KMVZ" (deel 2) boezemt geen angst in. Wanneer de replay plaatsvindt, zal Stadion Over De Twee Sloten ongetwijfeld maximaal bezet zijn. David Endt AJAX MAGAZINE APRIL1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 82