Beterschap, Spitz! Ajax Zaterdag Na vijftien gespeelde wedstrijden heeft ons eerste elftal een fraaie tweede plaats in handen. Omdat Huizen na de winst op Ajax vermoedelijk niet meer is in te halen, is de uitdaging dit seizoen de consolidatie van die positie. Dat moet de "premie" zijn voor Spitz Kohn, de zo gelief de trainer die al geruime tijd door ziekte uit de roulatie is. Ajax 1 Helaas zal ons eerste elftal het zonder onze trainer Spitz Kohn moeten stellen, die wegens rugklachten van zijn artsen absolute rust voorgeschreven heeft gekregen. Vanaf deze plaats wensen wij hem veel sterkte, want zeker voor een bruisende persoonlijkheid als Spitz is gedwongen stilzitten moeilijk te aanvaarden. Piet Buter is bereid gevonden om als interimtrainer op te treden. Een niet eenvoudige taak, waarbij we hem veel succes toewensen. De wedstrijd tegen het laaggeklasseerde Lelystad '67 werd een anti-climax. Aanvankelijk ontspon zich een gelijkopgaande strijd, waarin Ajax een paar goede kansen kreeg, maar geen afstand wist te nemen. Na de rust kwamen we via Mare Geestman op een 1-0 voorsprong, maar wat er daarna met het elftal gebeurde... Een apathisch Ajax stortte geheel in elkaar en het moest in het laatste half uur zelfs vier tegentreffers incasseren. Kennelijk bestaan er toch "mysterieuze krachten in de sport." Tegen NSC uit Nijkerk kwam Ajax al vroeg in de wedstrijd op voorsprong via een prachtige volley van Raymond Barkema en als Rosco Viereck enkele ogenblikken later een tweede treffer had laten aantekenen, had Ajax vrijuit kunnen spelen. Nu moest men achterin steeds attent blijven om een eventuele tegengoal te voorkomen. Het gevolg was dat Ajax aanvallend niet voldoende gevaarlijk kon worden. De wedstrijd, die overigens verre van fraai was, bleef op die manier wel spannend. Maar de defensie van Ajax, met doelman Dennis van der Wal aan het hoofd, hield het hoofd koel en zo won Ajax verdiend met 1-0. Tegen SDVB uit Barneveld hadden we nog iets goed te maken, want in de eerste ontmoeting hadden we onverdiend met 3-2 verloren. Het werd een gelijkopgaande wedstrijd, waarin Ajax voor de rust het betere van het spel had, hetgeen resulteerde in een 1-0 voorsprong door een treffer van Rosco Viereck die een verre uittrap van Dennis van der Wal ineens verlengde. Na de thee waren de gasten wat sterker, maar zij konden die middag gelukkig niet echt een vuist maken en de Ajax defensie was steeds op tijd ter plekke als het echt gevaarlijk werd. Lachte Vrouwe Fortuna destijds gunstig in de richting van de gasten uit Barneveld, ditmaal was Ajax de gelukkigste en won voor de tweede maal op rij met het kleinst mogelijke verschil. In de wedstrijd tegen Zandvoort '75 was Ajax in de eerste helft duidelijk sterker, maar verder dan een doelpunt van Eugene Poublon kwam Ajax aanvankelijk niet, mede ook door goed keeperswerk van de Zandvoortgoalie. Ajax was in deze partij nogal gehavend omdat drie vaste krachten ontbraken. In de tweede helft was er voor de bezoekers niet veel meer te genieten. De gasten probeerden van alles om op gelijke hoogte te komen maar waren slechts sporadisch in de buurt van Dennis van der Wal te vinden. Een kwartier voor tijd viel de beslissing toen Dennis Bogaard vanaf elf meter de tweede Ajax goal liet aantekenen. In de slotminuten scoorden Omar Tahya en Ricardo Broks en daarmee viel de Ajax zege nog behoorlijk hoog en enigszins geflatteerd uit. In en tegen Huizen moest Ajax laten zien of het nog werkelijk mee kon in de strijd om de eerste plaats hoewel de achterstand van zes punten al aanzienlijk was. Helaas verliep de wedstrijd in de eerste helft dramatisch en gaf de 3-0 achterstand de verhoudingen in het veld aardig weer. Gelukkig werd de angst voor een monsternederlaag niet bewaarheid. In tegendeel, Ajax toonde de nodige veerkracht, bracht Huizen vaak in het Foto: Louis v.d. Vuurst AJAX MAGAZINE APRIL 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 81