verdween via het hoofd van Nijman in het doel (1-2). Attent keeperswerk van Edmond Claus en de hulp van de lat voorkwam erger. Hoewel Ajax probeerde met een aantal omzettingen de gelijkmaker te forceren, was er tegen het fysiek sterke FC Twente geen doorkomen aan. Wereldgoal Tegen Vitesse nam Ajax revanche door in een goed gespeelde wedstrijd de Arnhemmers met 2-1 te verslaan. Deze uitslag doet misschien anders vermoeden maar Ajax was veel sterker doch het wist de vele kansen niet te benutten. Onze ploeg kwam op 1-0 toen de doelman van Vitesse, Abe Knoop, onder de bal doorliep en John van den Brom kon intikken; onder protest van de keeper die als enige een overtreding had geconstateerd. Bij een van de spaarzame kansen die Vitesse kreeg, greep Fred Grim kundig in. Daarop volgde een periode met veel kansen voor Kanu (die na een langdurige blessure zijn rentree maakte), Winston Bogarde en John van den Brom die vlak voor rust een wereldgoal maakte. Bij een hoge voorzet wist hij tussen verschillende tegenstanders in de bal dood te leggen op zijn schoen. Met de rug naar het doel toe omspeelde hij vervolgens twee tegenstanders en legde de bal kalm in het net. De -in tegenstelling tot de wedstrijd tegen FC Twente- aanwezige scherpte resulteerde in vele goede combinaties en kansen maar een grotere voorsprong bleef uit. Uit een fraai genomen vrije trap door Korsten wist Vitesse de eindstand op 2-1 te brengen. Tegen Sparta speelde Ajax in Rotterdam zijn slechtste wedstrijd van het seizoen. Met acht profspelers in ons midden, had Ajax een fantastisch elftal op het veld staan, hetgeen zoals bleek, niet altijd een garantie voor succes is. De wedstrijd was van cruciaal belang omdat Ajax twee punten achterstond op koploper Sparta. Met de einduitslag van 1-1 mocht ons elftal zich gelukkig prijzen, mede gelet op het feit dat in de allerlaatste minuut Amhaouch een dot van een kans miste en Fred Grim daarvoor Van de Padt, die alleen voor hem verscheen, van een goal afhield. Ajax kwam eerst op achterstand door toedoen van Van der Roer maar voor rust maakte Kanu met een kopbal uit een fraaie voorzet van Dave van den Bergh 1-1. Door dit gelijke spel behield Ajax uitzicht op de titel maar het is wel afhankelijk van hetgeen Sparta in de rest van het seizoen presteert. Zevenklapper De daarop volgende wedstrijd tegen Feyenoord was van een totaal ander kaliber. Met liefst 7-0 werden de Rotterdammers in De Meer gedeclasseerd. De Rotterdammers liepen de hele wedstrijd achter de feiten aan terwijl er bij hen toch een aantal spelers van naam meededen zoals Schuiteman, Gorré, Van Bronckhorst, Obiku en Van Loen. Al in de achtste minuut had de door Gerard van der Lem uitgestippelde tactiek succes. Het was de bedoeling om de snelheid van Marc Overmars die op "10" speelde, te benutten en dat lukte volop. Een dieptepass van Dave van den Bergh op de scorende Overmars leverde de 1-0 op. Uit een breedtepass van Kiki Musampa scoorde Winston Bogarde 2-0 en ook de 3-0 was het gevolg van een snel uitgevoerde combinatie. Dave van den Berg speelde naar Kiki Musampa die de bal teruglegde op Tarik Oulida. Met een pass binnendoor bracht Tarik Kiki Musampa alleen voor keeper Van Dijk die met een lepe lob gepasseerd werd. Na rust werd het 4-0 door Mare Overmars, nadat een inzet van Tarik Oulida was gestopt en de terugspringende bal door Kiki Musampa tegen de paal was geschoten. Winston Bogarde, Kiki Musampa en Dave van den Bergh stonden aan de basis van de 5-0 die Bogarde als schutter had en het werd 6-0 via een goal uit het boekje. Tarik Oulida speelde wederom met een dieptepass Mare Overmars aan, die ontdeed zich van zijn tegenstander en eenmaal in het strafschopgebied aangekomen wachtte hij op Tarik Oulida die hij de bal gaf waarna Tarik met een soort biljartstoot het zesde doelpunt realiseerde. Het was tenslotte Mare Overmars zelf die drie minuten voor tijd op aangeven van Tarik Oulida 7-0 scoorde. Uiteraard was iedereen zeer content met deze overwinning en leefden we vol optimisme toe naar de volgende wedstrijd tegen FC Twente in Enschede. In de beginfase was Twente iets meer aan de bal omdat de ploeg, net als in Amsterdam, scherper speelde dan Ajax, ondanks de waarschuwingen van Gerard van der Lem in zijn voorbespreking. Ajax kwam op achterstand doordat Fred Grim bij een voorzet onder de bal doorliep en de knikker niet goed meer kon raken. Vervolgens kreeg Ajax volop kansen om de stand een ander aanzien te geven. Eerst speelde Mare Overmars Nordin Wooter aan, wiens voorzet door Kanu slechts enkele centimeters langs de paal werd geschoven Even later schoot Nordin Wooter na een slechte uittrap van keeper Westerveld onbeheerst naast. Bij de volgende kans kwam Kiki Musampa alleen voor de keeper die attent uitliep en hem belette te scoren maar wel een diepe snee in diens scheenbeen veroorzaakte. Een schot van Kanu ging rakelings langs de goal en toen Mare Overmars na rust hetzelfde overkwam bekroop ons het gevoel dat wij die avond niet tot scoren zouden komen. Het tij keerde in de 54ste minuut. Uit een vóorzet van Dave van den Bergh kopte Kanu Ajax naar 1-1 en tien minuten scoorde Kiki Musampa op aangeven van Mare Overmars 1-2. Vijf minuten later veroverde Nordin Wooter de bal, omspeelde vervolgens op zijn klassieke wijze zijn tegenstander en plaatste de bal naar Kanu die er koppend 1-3 van maakte. Wij wisten al dat Kanu uitschuifbare benen had maar na deze derde goal wisten wij ook dat hij een uitschuifbare nek heeft want niemand dacht dat hij de bal nog kon bereiken. Toen Mare Overmars even later Nordin Wooter aanspeelde en deze met zijn snelheid alleen voor keeper Westerveld kwam, behield hij wel het overzicht en scoorde beheerst 1-4 Vlak voor tijd werd uit een fraaie vrije trap voor Twente door Sumelka 2-4 gescoord. 78 AJAX MAGAZINE APRIL 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 78