Piet van Deiick (eerste van links, gehurkt) naast een andere Ajax-coryfee, Wim Volkers iedereen me als die "Rooie". Ik was vroeger vuurrood." "Ja, Ajax zorgt goed voor me. Ik krijg altijd op tijd de kaarten voor de wedstrijden in het Olympisch Stadion. Ajax is net een familie en als ik er een keer niet ben, vraagt iedereen: waar is Piet? Maar dat doen ze ook voor anderen, hoor. Nee, naar PSV ben ik niet geweest, te koud. Ik schreeuw niet tijdens een wedstrijd maar ik ben wel enthousiast. Ja, alles is mooi, ik zou het best graag allemaal nog eens over willen doen." Soms een diner... "Weet je wat ik wel jammer vind? Dat alles om het geld draait, niet dan? We leven toch in een krankzinnige wereld... Laatst, die speler die na twee minuten al gelijk een doelpunt maakte... Wie was dat nu ook al weer?... Weet jij het niet meer? Die Surinaamse jongen... Litmanen. Ja, Litmanen. Weet je wat die verdiende voor dat doelpunt? Ik wil het je wel zeggen, hoor.... zeventig duizend gulden! Dat is toch krankzinnig... Nee, het was Kluivert, nu weet ik het weer. Zeventig duizend gulden. Hij weet niet eens wat een gulden is en die krijgt zeventig duizend gulden op zijn boekie. Dat hou je toch niet voor mogelijk. Wat wij vroeger kregen? Nou eh... niks. Soms een diner na afloop van een wedstrijd. Midden in de week kreeg je bericht dat je bijvoorbeeld tegen Sparta moest spelen. Zondagmorgen verzamelen bij het Centraal Station of het Weesperpoort Station en dan met de trein naar Sparta en na afloop naar de Coolsingel voor een hapje eten en dan weer de terugreis. Als je weg wil moet je het zeggen, hoor. Jij hebt ook je werk maar wacht even... Jeetje, luister nou, dat schiet me nu pas te binnen. We hebben helemaal nog geen bakkie gedaan, de koffie staat klaar... en het gebak. Heb je nog even tijd? Oh, gelukkig. We zitten alleen maar te kletsen en weet je, die pijn in m'n nek is nu een stuk minder. Gelukkig. Ik ben erg blij dat je gekomen bent... heb je alles goed onthouden?" AJAX MAGAZINE APRIL 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 76