Zo ben ik bij Ajax gekomen, dat was in 1925, en nu mag je verder vragen!" "Ik begon in het derde elftal, ik heb ook nog een keer in het vijfde gespeeld. Maakte ik gelijk acht goals. Ik woonde inmiddels in de Linaeusstraat in Oost bij de spoorbomen. Och ja, het Weesperstation, de Gooise stoomtram... nou, dat heb ik allemaal meegemaakt, ik woonde boven de winkel van Fongers, een rijwielhandel uit Groningen. Tjonge, weetje... normaal ben ik niet zo'n prater maar nu droom ik er alles uit. Ik woonde dus twee hoog in de Linaeusstraat. Mijn vader werkte bij de politie-recherche, is nog een keer in Hamburg in elkaar geslagen en van de trap af gedonderd; en mijn moeder was iets van secretaris in Amsterdam of zo. Ik was veel alleen. Maar altijd voetballen, voor Ajax. Ik schoot links en rechts. Het maakte mij niet uit. Maar dat waren ze niet gewend. Ook niet bij Blauw Wit. Ik heb overal gespeeld, op iedere plek in het elftal behalve op doel. Kampioen geworden, in het Amsterdams Elftal gespeeld, voor de Arol Beker bij AFC, een keer reserve bij het Nederlands Elftal tegen Ierland. Toen had je een middenlinie van Feyenoord met de gebroeders Pauwe en Puck van Heel. Daar was voor mij geen plaats. Die jongens waren erg sterk." Anekdotes "Waar ik het meest aan terugdenk, zijn onze buitenlandse reizen. Dat zijn er zoveel geweest. En dan in die tijd, zo rond 1930. Zwitserland, Frankrijk, Duitsland, Oostenrijk, Joegoslavië, dat was wat... Gingen we met de trein naar Zagreb, waren we drie dagen onderweg. Moet je dat tegenwoordig zien. Dat waren schitterende reizen waar heel veel over te vertellen valt, anekdotes. Ik was altijd een beetje de gangmaker in de groep. Een kwajongen die altijd de boel op stelten zette. Veel opgetrokken met Wim Volkers, echt een fijne goser en gabber, maar met de anderen ook, hoor, Anderiesen, Schubert, Blomvliet, Van Reenen, Diepenbeek en ga maar door. Ik heb nooit met mensen problemen gehad. Altijd vrolijk. En Wim Een foto uit de hele oude doos: Piet van Deijck is nog Pietje (eerste van links op de middelste rij) wanneer hij met het aspirantenelftal van Blauw Wit poseert voor de fotograaf. was wel in voor een geintje. Zo waren we eens in Joegoslavië. Ons hotel stond naast een vrouwengevangenis, moet je nagaan. Nou, dat was bij ons dus al gelijk gejubel. Op een gegeven moment gingen Wim en ik een stukje wandelen om voor de wedstrijd van de volgende dag fit te zijn. Zagen we onderweg twee militairen in een meer zwemmen. Hun kleren lagen aan de kant. Je begrijpt het al. Heb ik die kleren aangetrokken, die pasten mij precies. Je had die gezichten van de militairen moeten zien." "We stonden een keer op een tram in Antwerpen, tramstellen met twee wagons. Wij stonden op het balkon van de tweede wagen en ik kon het niet laten die ijzeren pen er uit te trekken, zodat de tweede wagon werd losgekoppeld. Alleen, die draden hielden het natuurlijk niet. Ja, AJAX MAGAZINE APRIL1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 73