tentamen op 10.000 mei Reportage A1 junioren in Mexico door Tijn Middendorp Jaarlijks wordt Ajax bedolven onder de uitnodigingen voor het spelen van jeugdtoernooien. De grenzen worden behoorlijk verlegd. Zo voetbalde de Ajax-jeugd in de afgelopen jaren in Japan, Oman en de Arabische Emiraten. In januari verbleef Ajax A1 in Mexico. Uit de mond van de direct betrokkenen tekende Ajax Magazine het relaas van de Mexico-reis op. De aanzet voor de reis naar Midden Amerika werd in januari 1994 gegeven. Via Duitsland werd Ajax geïnviteerd voor een toernooi met een aantal Mexicaanse ploegen en twee topclubs vanuit Europa. De één zou Bayern München zijn en de ander Ajax. De vraag was in welke periode het beste zou kunnen worden gespeeld. Ajax stelde begin januari 1995 voor, omdat dan toch veel wedstrijden vaak zijn afgelast en er ook geen activiteiten zijn van vertegenwoordigende jeugdelff allen. Bovendien is het een relatief stille periode op school. Het bleef even stil maar na een half jaar kwam de bevestiging: tussen 9 en 17 januari zou het toernooi in Mexico City plaats vinden. Uiteindelijk waren twee Mexicaanse clubs, America, de club van Leo Beenhakker, Necaxa en Ajax en Bayern München de deelnemers. "Uiteraard dient elk toernooi een toevoegende waarde te hebben aan de ontwikkeling van het individuele talent", zegt Direkteur Opleidingen Co Adriaanse. "Daar komt veel bij om de hoek kijken als het gaat om de organisatie rond zo'n reis. Je hebt te maken met jongens die gewoon naar school behoren te gaan. De stelregel bij Ajax is dat de studie van de jongens nooit mag lijden onder het voetballen." "De eerste stap is te kijken of het technisch allemaal haalbaar is. Zoals gezegd is de toegevoegde waarde van belang en die was AJAX MAGAZINE APRIL1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 60