De kracht van zelfbewustzijn Van de redactie Dat Ajax zich in de afgelopen periode op woelige baren bevond, zal niemand zijn ontgaan. De weigering van de Ajcieden om uit te komen in de vriendschappelijke interland tegen Portugal maakte de nodige emoties los. Het kaleidoscoop van reacties was -zoals voorzien- prematuur, onvoorzichtig, begripvol, doorzichtig opportunistisch en soms zelfs wijs. De negatieve beoordelers die zich meer in het rumoer dan in de achterliggende gedachte verdiepten, repten van de macht van de arrogantie die Ajax ten toon zou hebben gespreid. Van arrogantie is echter geen sprake. Juist is het om te spreken van de kracht van het zelfbewustzijn. Want het vraagt vaak om zelfbewustzijn en karakter om een standpunt in te nemen en niet slaafs het hoofd te buigen. Foto: Louis v.d. Vuurst Op "de zaak" wordt in Ajax Magazine 6 (nog) niet ingegaan. Beter is het te zwijgen totdat de sensatie is afgeroomd en de werkelijke verhoudingen zichtbaar zijn. Bovendien vraagt het voetbal alle aandacht. Ook in de onderwerpen die Ajax Magazine 6 biedt komt karakter en zelfbewustzijn aan bod. Interviews met good old Piet van Deijck, de kersverse Voetballer van het Jaar Ronald de Boer, de fijnzinnige middenvelder Tarik Oulida en de donkere meester Finidi zitten boordevol Ajax-allure. Dezelfde allure waaraan sponsor Lease Concept zich spiegelt. Gevoeliger van inhoud is het weerzien met het nooit volledig ontloken talent Sjoerd Ruiter wiens grens ooit bij Ajax 2 lag. Over grenzen gesproken, de A 1 junioren verlegden hun grenzen in letterlijke zin. In dit Magazine vindt u een verslag van hun reis naar Mexico waar behalve gevoetbald, ook stevig gestudeerd werd. De poster van Wanda Tuerlinckx is andermaal van artistiek gehalte. Voor de mini-poster portretteerde zij op bijzondere wijze Jari Litmanen, bij uitstek een Ajacied die wars is van arrogantie maar die zijn kracht haalt uit zelfbewustzijn. Daarmee is hij een voorbeeld voor de jeugd van Ajax, die in deze uitgave zeer uitgebreid aan bod komt en de cirkel rond maakt. Van Piet van Deijck van 1906 tot de E-tjes op Voorland, allemaal Ajax! David Endt AJAX MAGAZINE APRIL 1995 5

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 5