6. 7. Ajax - Roda JC Bijzonderheden Voor het eerst in het seizoen 1994-1995 verliest Ajax in De Meer een punt. Ronald de Boer en Martijn Reuser zijn nog steeds niet fit. Jari Litmanen neemt daarentegen wel plaats op de bank. Zijn blessure aan de rechterenkel is bijna volledig genezen. Edgar Davids heeft zijn schorsing uitgezeten en is in de beginopstelling opgenomen ten koste van Winston Bogarde. Scheidsrechter Jan Wegereef toont geel aan de Roda JC-spelers Atteveld, Danny Hesp en Senden. Edwin van der Sar wordt gekozen tot Man of the Match. Na de wedstrijd maakt voorzitter Van Praag bekend dat de Ajax-spelers op maandagavond aan de KNVB en aan bondscoach Guus Hiddink hebben laten weten zich niet beschikbaar te zullen stellen voor de vriendschappelijke interland tegen Portugal op woensdag 22 februari. Aanleiding tot de weigering is het beleid van de KNVB, dat voorbij gaat aan de belangen van de voetballers. Zo werd de datum van de interland bepaald op een dag die oorspronkelijk was voorbestemd voor de kwartfinale van de Amstel Cup (Ajax- Feyenoord). Dat duel moet nu op 8 maart (tussen de twee Champions League wedstrijden in) gespeeld worden. Bovendien riep de KNVB Patrick Kluivert op om deel te nemen aan het WK onder 19 jaar. Dat toernooi (dat door interventie van de FIFA geen doorgang vond) zou plaatsvinden in een periode waarin Ajax Champions League-voetbal speelt. Behalve woordvoerder Danny Blind, zwijgen de Ajacieden over de affaire, die veel stof doet opwaaien. Dordrecht '90 - Ajax Bijzonderheden In Dordrecht treedt Ajax aan zonder de opnieuw aan zijn enkel geblesseerd geraakte Jari Litmanen en de nog herstellende Ronald de Boer. De Ajacieden Davids en Kluivert worden door scheidsrechter Luijten bestraft met een gele kaart. Na een tiental minuten attenderen de Ajacieden de arbiter er op dat zijn kleding te weinig afsteekt ten opzichte van het donkere Ajax-tenue. Zichtbaar geïrriteerd meet de heer Luijten zich een rood T-shirt aan. Ajax belegt vanaf maandag 20 februari een trainingskamp in het Griekse Vouliagmeni (nabij Athene) waar het zich in alle rust zal voorbereiden op de zware maand mei en de Champions League-wedstrijd tegen Hajduk Split in het bijzonder. Ajax keert op zaterdag 25 februari terug. Commentaar Louis van Gaal: "Wij speelden vanmiddag onze slechtste wedstrijd van het seizoen. Dit kan niet los gezien worden van de Oranje-affaire, die echter ook in de voorbije weken al speelde. Als trainer ben ik niet gelukkig met de ontwikkelingen, die een extra druk voor mijn spelers meebrengen." Ajax - Roda JC was een topper in de ware zin des woords. Het publiek in het uitverkochte Ajax- stadion genoot met volle teugen van de spanning, de klasse en de beleving waar beide ploegen voor zorgden. Op de foto dringt Danny Blind tot ver in de Roda-gelederen door. AJAX MAGAZINE APRIL 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 53