die binnen een steenworp afstand van het stadion stroomt. Dat er geen specifieke voetbalnaam voor het stadion werd gekozen, heeft te maken met de multifunctionaliteit van het stadion waar in de toekomst ook concerten en andere manifestaties plaats zullen vinden. Ajax wordt de hoofdbewoner van het stadion maar is niet de eigenaar. Het verschuifbare dak is nu reeds het gesprek van de dag maar ook op de grond is het stadion van de toekomst van de modernste snufjes voorzien en zal een perfecte service aan het publiek het streven zijn. Op het gebied van de service speelt de firma Grolsch een belangrijke rol. De biergigant zorgt in de Amsterdam Arena voor de meest geavanceerde biertapinstallatie, nodig om het publiek te laven met het rijke gerstenat. De ultramoderne tankbiertapinstallatie bestaat uit zes biertaptanks met een inhoud van elk duizend liter. Deze tanks verdelen het bier naar alle mogelijke tapplaatsen door een leidingnet met een lengte van meer dan een kilometer! De biertapinstallatie van Grolsch wordt bevoorraad door een tankwagen waarin zich 12.000 liter bier bevindt. Tijdens concerten bestaat de mogelijkheid om nog eens 20.000 liter bier in tanks op te slaan van waaruit alle tappunten van bier kunnen worden voorzien. Door het sneltapsysteem en een geavanceerd koelingssysteem van Grolsch is men in staat 120 glazen bier per minuut te tappen en heeft elk pilsje de juiste temperatuur. Ajax en Grolsch zijn klaar voor de Amsterdam Arena. AJAX MAGAZINE APRIL 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 43